ZONGULDAK:
'5 VEKİL BİR ARAYA GELSİN”
 Esnaf temsilcileri şehirde yaşanan ekonomik krize biran önce müdahale edilmemesi halinde onlarca esnafın kepenk kapatacağını iddia ettiler

“5 VEKİL BİR ARAYA GELSİN”

Halkın Sesi’nin dünkü manşeti kamuoyunda geniş destek buldu. Siftahsız kapatan esnaf, siyasilere göreve davet etti. Zonguldak Şoförler Odası Başkanı Köksal Bahar ile Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük,  yaşanan mali krizin devamı halinde esnafın bu yükü kaldıramayacağını belirterek, “5 milletvekilimiz biran önce biraya gelerek küçük esnafın sorunlarını masaya yatırsın. Böyle giderse birçok üyemiz iflas edecek. İstihdam sorunu çözülmezse ekonomi tamamen kitlenir” dediler.

KÜÇÜK: “MASRAFLAR ALTINDA EZİLİYORUZ”

Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük, Zonguldak esnafının Türkiye’nin en pahalı katı atık bedelini ödediğini belirterek, “Yaklaşık metrekareye 6 TL ödüyoruz.  Yani 100 metre kare bir kahvehane sahibi 600 lira katı atık bedeli ödüyor.  Bu sorun derhal çözülmedi. Mahalle kahvelerinde 200-300 lira kira ödeyen esnaf 500-600 lira katı atık bedeli ödemek zorunda kalıyor. Kahveci ve lokantalar için bu rakam esnafımıza ek yük getirdi. Zonguldak ekonomik anlamda kötü bir süreçten geçerken bu mali yükü esnaf arkadaşlarımız kaldıramaz.  Siyasetten beklentimiz, Zonguldak’ı temsil edenlerin ivedilikle piyasaları rahatlatacak çözüm bulmalarını istiyoruz.” dedi.

BAHAR: “VEKİLLER BİRBİRİNE KÜS”

Zonguldak Şoförler Odası Başkanı Köksal Bahar, kentteki istihdam sorunu çözülmedikçe küçük esnafın yaşadığı mali krizin çözülemeyeceğine vurgu yaparak şunları söylediler: “İş bulamayan 20 yaşındaki genç rızkını bulmak için il dışına gidiyor. Şoför esnafı krizi en fazla etkilenenlerin başında geliyor. Maalesef bizim şehrimizde halkı temsil eden vekillerimiz Zonguldak için bile bir araya gelmiyor. Bırakın bir araya gelmeyi geçtim, birbirlerileriyle konuşmuyor. Hükümete ortak bir çağrı yapmak için bütün esnaf temsilcileri bir araya gelelim. Madenlerle ilgili belirsizlik de krizde en önemli bir faktör. En büyük mağdur şoför esnafı. Özcan Ulupınar dışında bir tane vekile ulaşamıyoruz. Bir sefer kapımızı çalıp da sıkıntınız var mı demediler. Vekillerimiz konuya el atmadıkça havanda su döveriz”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku