ZONGULDAK:
'54 KİŞİ AÇ KALDI”
Zonguldak'ta Atıl turizm şirketi bünyesinde çalışan özel halk otobüsleri kontak kapattı.
Şirketin düştüğü mali kriz sebebiyle kontak kapatan sonrasında işsiz kalan 54 personel Medenci Anıtı'na kadar yürüdüler. Madenci anıtı önünde basın açıklaması yapan personel, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a seslendi.

“54 KİŞİ AÇ KALDI”

Grup adına açıklama yapan Nihat Yazıcı, şu anda 54 kişinin aç kaldığını belirterek şunları ifade etti. “Şu anda 54-55 kişi şirketimizden dışarıda kaldık. Hepimiz aç kaldık. Zaten altı aydan beri can çekişiyorduk. İdare idare nereye kadar ve bugün bu duruma geldik. Şimdi su arkadaşları görüyorsunuz bunların hiç bir tanesinin cebinde ekmek alacak paraları yok, yazık günah değil mi? 54 kişi sokakta kaldı. Yazık günah değil mi? Biz belediye Başkanına teklif ettik kabul etmedi ama benim bedava ve çektiğim yolcuyu minibüsçüye iki buçuk liraya verdin. Biz 1,5 liraya çektirdik 1 liraya çekseydi. Mazot alacak cebimizde paramız dahi yok. Şirket şu anda kapandı bu kadar kişi şu anda dışarıda kaldık, aç kaldık, işsiz kaldık. Belediye Başkanlığına bir türlü ulaşamıyoruz. Şirketin sahibininde bu konuda yapabileceği bir şey yok çünkü artık maddi olarak bitti ve tükendi. Dairesine bile sattı. Eylemlerimiz devam edecek." dedi. 


“SAYIN VALİMİZ SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA SESLENİYORUZ”

Şenol Öztorun'da Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a seslenerek sorunlarına çözüm bulunmasını isteyerek şunları söyledi:
"Kazanılan  para arabanın giderlerine dahi yetmiyor. 6 aydır idare ediyorduk ama şu saatten sonra artık idare edecek durumumuz kalmadı. Hiçbir yetkili şu ana kadar bize yardımcı olmadı ve bizde ekmeğimizden olduk, ilerisi için bir açıklama da yapılmıyor, biz önümüzü göremiyoruz. Şu anda bizim sahibimiz yok. Araçlar giderlerini karşılayamaz duruma geldi. Bu durumda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok, şirketin yapabileceği hiçbir şey yok. Bu şirket nasıl yürüyecek, bu şirket nasıl ilerleyecek. Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz şirket adına konuşuyorum biz ve şirket yönetimi elinden gelen her şeyi yaptı ama bizim artık gücümüz kalmadı. Yardım edin diyoruz ama yardım edilmiyor, hadi onu geçtik 55 kişi işsiz kaldık kimsenin bunu düşündüğü yok. İnsanlar evine ne getirecek. Bu insanlar ne yiyip ne içecek insanların durumu perişan. Zaten pandemi sürecindeyiz sıkıntımız hat safhada. Şu anda ikinci bir emre kadar halk otobüs olarak çalışmayacağız. Bu şirketin kendi başına almış olduğu bir karar değildir. Grçekten şu anda durumu yok. Şirketin araçlara koyacak mazotu dahi yok, araçlara lastik alacak, parça alacak parası dahi yok. Bu şirket bizi ve halkı mağdur etmemek adına 6 aydır kanının son damlasına kadar mücadele verdi. 54 kişiyiz şu anda sahada 55 tane personelimiz var bunu 3'le çarparsanız dünya insan ailesine bakıyor, evine ekmek getiriyor demektir. Bazı şeyler bu kadar ucuz olmamalı.” 
Cevdet Akgün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Kulüp Başkanı Koronaya Yakalandı

Haberi Oku