ZONGULDAK:
ACILIK ESNAFINDAN EROL'A BÜYÜK  İLGİ
Saadet Partisi 1.sıra milletvekili adayı Burak Erol, 5.sıra adayı Yavuz Süleyman Kuş ve partililer bugün Acılık esnafını ve sanayi esnafını ziyaret ederek sıkıntıları yerinde dinledi.

Acılık ve sanayi esnafları 1.sıra milletvekili adayı Burak Erol’a büyük bir ilgi göstererek, taleplerini ilettiler. Saadet Partisi 1. Sıra milletvekili adayı Burak Erol, Zonguldak’ın unutulmuş bir şehir olduğunu söyleyerek, eskiden Zonguldak’ın göç alan bir şehirken şimdi göç veren bir şehir haline geldiğini söyledi.

‘’Göç alan bir şehirken göç veren bir şehir haline geldik’’

Saadet Partisi 1. Sıra milletvekili adayı Burak Erol, öncelikle hedeflerinin göçü engellemek olduğunu söyleyerek, ‘’Bizim öncelikli hedefimiz göçü engellemek. Türkiye Taş Kömürü Kurumunda(TTK)’da 7604 kişi çalışıyor. Norm kadro 14bin Sonra Cumhurbaşkanı gelmiş buraya 1500 kişiyi işe alacağım diyor. Kardeşim böyle bir şey olabilir mi? Bunlar Zonguldak’ı unutmuşlar. Devrek Ereğli yolu ben 43 yaşındayım 10 yaşından beri o yolu kullanıyorum 33 yıldır o yol bitmedi. Giresun, Kayseri, Ordu yolu bitiyor, Zonguldak yolu hala bitecek. O yüzden değişim şart. Emekli ve işçinin halini görüyorsunuz. Emekli maaşları 1000Tl ve 2000Tl arasında değişiyor. 1600Tl asgari ücret alan bir işçi nasıl ev geçindirecek. Tarım hayvancılık bitmiş. Zonguldak eskiden göç alan bir şehirken şimdi göç veren bir şehir oldu. Biran önce bizim meclise gidip sizlerin sesi olmamız gerek’’dedi.

Emre Can BAYRAM
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

İmamoğlu’ndan Kantarcı’ya Destek

Haberi Oku