ZONGULDAK:
Adalet Yürüyüşünü Destekliyoruz!
 EĞİTİM SEN Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz; 

Adaleti Herkes İçin İstiyor Adalet Yürüyüşünü Destekliyoruz! 

Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz yazılı bir basın açıklaması yaparak adaletin herkese gerektiğini söyledi. Yılmaz sendika şubesinden yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

Ülkemiz uzun süredir yaşam hakkı başta olmak üzere en temel hak ve özgürlüklerin yok sayan, hukuku askıya alan, muhalif her sesi susturmayı ve sindirmeyi arzulayan, her türlü demokratik hak arayışını şiddetle bastıran bir akılla yönetiliyor.

Üstelik bu yönetim aklı, sadece  kendi siyasi çıkarlarını ve ihtiyaçlarını gözetmekte, toplumsal kutuplaşmayı derinleştirip, milliyetçiliği körükleyerek ve dini duyguları sömürerek hiçbir sınır tanımadan yoluna devam etmeyi arzulamaktadır.

Böylesi bir siyasal iklimde adalet düşüncesi sadece yargı kararlarının ucu hükümete dokunduğunda hatırlanmaktadır. Çok istisnai de olsa bu durumlarda da bir solukta mahkemelerin bağımsız olmadığı, yargının “yeniden yapılandırılması” gerektiği yine hükümet tarafından dile getirilmektedir. Halbuki AKP, yıllardır öteki ilan ettiklerine ya da muhaliflerine karşı yargıyı adeta sopa olarak kullanmaktan geri durmamış, hatta TV ekranlarından ya da sosyal medyadan hakimlere gönderilen mesajlarla yargı kararlarına yön vermiş,bu talimatlara uymayan hakim ve savcılar ise bir gecede görevlerinden alınmışlardır.

Bizler biliyoruz ki adalet sadece mahkemelerin soğuk salonlarında değil yaşamın her alanında hükmünü yitirmiştir. Ancak bu durum bizleri umutsuzluğa değil, aksine daha kararlı ve güçlü bir mücadele örgütlemeye sevk etmelidir. Bu nedenle toplumun yarısını nefessiz bırakan bu siyasi iklimi değiştirebilecek, bu baskılar karşısında çıkış kapısı aralayabilecek her demokratik eylemin hayati önemde olduğunu belirtmek isteriz.

Eğitim Sen olarak CHP’nin başlatmış olduğu “adalet yürüyüşünün” önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu yürüyüşün herkes için adalet talebi etrafında vücut bulması ve bu olumsuz gidişata güçlü bir dur ihtiranın verilebilmesi için yürüyüşü desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz! Herkes için adalet talep ediyoruz!

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Gazeteciler Tecrübelerini Üniversite Öğrencileriyle...

Haberi Oku