ZONGULDAK:
Ahlaksızlar!..
Kent merkezindeki 26 adet bakkal, market ve büfenin denetiminde yarısından fazlasının günü geçmiş gıda sattıkları tespit edildi

 

 

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince hafta sonunda şehir merkezinde yapılan market, bakkal, büfe denetimleri neticesinde; 26 işletme denetlenmiş, bunlarkın yarısından fazlasının günü geçmiş gıda sattıkları tespit edilmiştir. Belediye basın bürosundan yapılan açıklamada kontroller sonucu son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satışa arz ettiklerinden dolayı Kabahatler Kanunu uyarınca 15 işletmeye toplamda 5880 TL idari para cezası uygulanmış, tarihi geçmiş ürünlere el konulmuş ve denetlenen işletmelere özellikle son kullanma tarihleri hususunda hassasiyet göstermeleri denetimlerin devam edeceği konularında bilgilendirme yapıldığı bildirildi. (Haber merkezi).

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mustafa Eleman 3 ay önce

Tüketici bu kadar sorumsuz olmamalı. Urun alırken bir zahmet tarihlerini okuyacak, gerekirse zabıtaya şikayet etsinler. Bu durum ülkenin en büyük zincir marketlerinde de var. Stok yonetimi küçük şehirlerde marketlerde daha zor , daha sorumluluk sahibi insanlar alınmalı takiplere. Ayrıca belediye eldivensiz çalışmış , onlarda sağlığa dikkat etmemişler.

Misafir Avatar
sercan s. 3 ay önce

çoğu insanımız aldığı ürünlerde böyle bir şey olabileceğini tahmin etmediğinden son kullanma tarihini kontrol etmeyi akıl etmiyor. her aldığımız ürünün son kullanma tarihine bir göz atmakta fayda var.

Misafir Avatar
Kuzgun 3 ay önce

Bunu haber yapmanız çok güzel de birde hangi bakkal market olduğunu yazsanız

banner228

Ceviz ağacından düşen adam hayatını kaybetti

Haberi Oku