ZONGULDAK:
Akdemir; '23 Nisan Çağdaşlığın başlangıcıdır”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak yazılı bir açıklama yaptı. Belediye basın bürosundan verilen habere göre Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günün, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu belirten Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 96’ıncı yıldönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği en anlamlı günlerden biridir.

23 Nisan 1920’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk Milleti olduğunu göstermiştir. Milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaşma yolunda verdiğimiz mücadelenin, en güçlü ilham kaynağıdır. 23 Nisan’ı çocuklarımızın bayramı olarak kutluyoruz. Çünkü; milletin geleceğinin çocuklarda olduğunu biliyoruz. 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş olması, bir toplumun temelini ve geleceğini oluşturan çocuklara ne derece önem verildiğini göstermesi açısından da oldukça anlamlıdır. 23 Nisan tarihin, ülkemiz topraklarına yeniden ışık saçtığı, çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmeye başladığı bir gündür. Çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yürekleri vatan sevgisi ile dolu, ileri görüşlü, çalışkan ve duyarlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük temennimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil” olarak tanımladığı Türk çocuklarına armağanı olan 23 Nisan, tarih boyunca da çocuklara ithaf edilen ilk ve tek bayram olması özelliğini koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Deniz kara 4 yıl önce

Ama zonguldak Bi türlü cagdaslasamiyor nedense son 30 yikin en caliskan baskani hala yollar delik asfalt yok her yer toz toprak sehir merkezinin her yeri otopark nasil olacak solermisin en caliskan baskan muharrem akdemir beyfendi acaba???

banner228

"ÇATES bir an önce üretime başlamalı"

Haberi Oku