ZONGULDAK:
'AKDEMİR CHP'LİLERİ DE PİŞMAN ETTi”

 KARADUMAN; “AKDEMİR CHP’LİLERİ DE PİŞMAN ETTi”

AKP Merkez İlçe Başkanı Akdemir’i görevinin sorumluluğunun farkına varmamakla suçladı

 

AKP Merkez İlçe başkanı Metin Karaduman bir basın açıklaması yaparak son yağmur felaketini değerlendirdi. Karaduman  parti merkezinden yaptığı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

Bölgemizde etkili olan yağmur sonrası yaşananlar yaşadığımız bazı sorunların ve nedenlerinin bir kez daha yüksek sesle tartışılmasını kaçınılmaz kılmıştır.

Bu vesile ile öncelikle Trabzon’un Beşikdüzü ilçemizde yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile, dost ve yakınlarına sabır diliyorum. Can kayıpları ne yazık ki böylesi durumlarda en ağırıdır. Yaşanan hasarın ardından hükümetimiz yaraların sarılması ve zararların karşılanması için bölgemizdedir.

Zonguldak’ımızda yaşananları sizlerle paylaşmak ve benzer şeylerin yeniden yaşanmaması için gerekli derslerin çıkarılmasını arzu ediyorum. Benzer bir durumla karşılaşılan Zonguldak’ta can kaybının olmaması sevindirici ancak esnafımızın ve vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı durum üzücüdür. Tüm esnafımıza ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor yaraların kısa sürede sarılmasını arzu ediyorum.

Sayın Akdemir’in ulusal televizyonlardaki açıklamalarına ve medyaya yansıyan sözlerinden bir kez daha anlıyoruz ki kendisi hala böyle bir görevin sorumluluğunun farkına varamamış, Zonguldak Belediyesi hem yönetim hem de kurumsal anlamda halkımıza zulüm eder hale gelmiştir.

Yağmurun ve Zonguldak’ın coğrafi şartlarının getirdiği olumsuzluklar yeni olmadığı gibi herkesçe bilinmektedir.  Zonguldak Belediyesi’nin ve Başkan Akdemir’in görevi mazeret bulmak değil tedbirini almaktır. Başta da belirttiğim gibi olaya siyasi bir çerçeveden değil insani açıdan bakıyoruz. Basına ve kamuoyuna yansıyan bazı haber ve fotoğraflara iyi bakıldığında Zonguldak merkezimizde yaşanan sorunun asıl nedeninin yağmur değil alınmayan tedbirler olduğu görülmektedir. Doğalgaz şebekesinin geçtiği bazı noktalarda üstünkörü kapatılan kanallarda yağmur sonrası bir metreyi bulan derinliklerin oluşması buradan çıkan toprak ve diğer atıkların Gazipaşa Caddemize indiğinin en somut göstergesidir. Yine Belediye tarafından kaldırılmayan çakıl veya diğer malzemelerin yağmurla birlikte Gazipaşa Caddesi’ne inmesi önlenebilmiş olsa böyle bir durumla karşı karşıya kalınmayacak, işyerlerini su basmayacaktı. En azından bu tedbirler alınmış olsa bugün başka şeyler konuşabilecektik. Kaldı ki yaşananların ardından bir aydır kapatılmayan çukurların doldurularak üzerlerine beton dökülmemesi Sayın Akdemir’in itirafıdır.

Yaşananların ardından toplumun farklı kesimlerinden çok sayıda vatandaşımız ile görüşüp düşüncelerini ve endişelerini dinledim. Yıllardır hizmet adına hiçbir siyasi parti kimliği gözetmeksizin adım atılmasını savunduk. Esnafımız ve vatandaşlarımız haklı tepkilerini paylaştılar. Vatandaşlarımızın arasında son yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak Belediye Başkanı seçilen Sayın Muharrem Akdemir’e şu veya bu gerekçe ile oy vermiş seçmenlerimiz de vardır. Sorun bir parti meselesi değil şehrin, şehirdeki herkesin, hepimizin sorunudur. Cumhuriyet Halk Partisine veya Sayın Akdemir’e oy vermiş vatandaşlarımız kendilerini bir kez daha kandırılmış, aldatılmış hissetmektedir. CHP’li vatandaşlarımızın Akdemir’i tercih ettikleri için bin pişman olduklarını görüyoruz. Seçim olmuştur bitmiştir ama mağduriyet bitmedi ve bitmeyecektir. Gerek bizlerin gerekse Zonguldak Belediye Meclisindeki Ak Parti grubumuzun ısrarlı uyarılarına karşın bildiğini okuyan Sayın Akdemir’in rahatlığı yarın yaşanacak benzer olayların da habercisidir.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sağanak yağış etkili oldu

Haberi Oku