ZONGULDAK:
Akdemir Günah Çıkarttı

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, bugün Emirgan Otel’de gazetecilerle buluştu.
Akdemir yaptığı açıklamada, Zonguldak’ın coğrafi koşullarını bahane ederek bu nedenle yeteri kadar hizmet edemediklerini söyledi. 

Kendisinin 41. Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Akdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Benim de yetişemediğim zamanlar oldu. Ben belediyeyi teslim aldığımda araç gereçler çok zayıftı. Teknik arkadaşlarımızla oturup konuştuk araç parkımızı genişlettik. Araç gereçleri kiradan kurtardık. Kendi malımız oldu. Zaman zaman iş arkadaşlarımız emekli oluyordu. Her ay küçük meblağda para verebiliyorduk. Teknik arkadaşlarla konuyu masaya yatırdık ve kredi çekerek emekli olun arkadaşlarımızın paralarını ödedik. Taşeron hiçbir işçinin alacağı yoktur. Onun dışında hizmet noktasında eleştiri aldığım konu özellikle yollar olmuştur. Neden, ben de Zonguldak’ın evladıyım. Zonguldak’ta günü kurtarmak için belediye başkanlığı yapılmamalıdır. 40 yıl ileriye taşıyacak işler yapılmalıdır.

ZONGULDAK’TA ALT YAPI SORUNU HALLETTİK

Doğalgaz olarak yüzde seksenini tamamladık. Enerji kütleleri var. Bu enerji kütlesi Akçakoca’ya kadar etkiliyor. Zonguldak bir tasman bölgesidir. Yeraltı suları da var, bunların hepsi birer etkendir. Örnek olarak asma yolunda zemin tam oturmadığından sürekli çökmeler meydana geliyor. Ontemmuz, Çınartepe, Hastane yolu gibi bir çok yerlerin telleri temizlendi. Şehir görüntü olarak rahatlayacaktır. 170 milyon yatırım oldu. Özellikle çok büyük sıkıntı olmadan elektrik kesintisi olmayacak. Enerji konusunda sıkıntıların %98’i ortadan kalkacak.

YAPTIĞIM HİÇBİR İŞTEN PİŞMAN DEĞİLİM

Ben belediye başkan olarak asla yaptığım hiçbir işten pişman değilim. Zonguldak’a baktığımızda alternatif yolu yok. Olsaydı eğer hiçbir sıkıntı çekmezdik. Bizden sonra gelecek arkadaşlar eksiklikleri mutlaka tamamlayacaktır. Gene olsa gene yaparım. Günü kurtarmak için belediye başkanlığı yapılmaz, günü kurtarmadım. Ben de çok sıkıntı çektim. Benim de evimde suyum, elektriğim kesildi. Beyaz eşyalarım benim de zarar gördük. Altyapı önemlidir. Doğalgaz büyük kolaylıktır. Vatandaşlarımız külden tozdan kurtulacaktır mutlu olacaktır. Başka illerden şehirlerden gelen belediye başkanları geldiğinde ‘başkanım sen burayla nasıl baş ediyorsun’ şeklinde konuşuyorlar. Zonguldak’a kepçeyi vuracaksın dümdüz yapacaksın.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

10 Aralık 2019 Salı Günü Halkın Sesi Gazetesi

Haberi Oku