ZONGULDAK:
'AKDEMİR'İ SEÇMEKLE YANLIŞ YAPMIŞIZ”

Belediye Meclis üyesi Turan Demirtaş, otopark güncellemesi yapmayan Zonguldak Belediyesi’ni topa tutarak Başkan Akdemir’in kapalı kapılar ardında pazarlık mı yaptığını sordu

 

“AKDEMİR’İ SEÇMEKLE YANLIŞ YAPMIŞIZ”

 

 

Zonguldak Belediye Meclis üyesi Turan Demirtaş yazılı bir açıklama yaparak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i defalarca uyarmasına rağmen kentin en büyük problemi haline gelen otopark sorunu hakkında hiçbir adım atılmadığını söyledi. Otopark sayısının günün şartlarına göre yeniden belirlenmesi için meclis üyelerince gerekli çalışmaların tamamlandığını ancak aradan geçen 11 aya rağmen Akdemir’den ses seda çıkmadığını söyleyen Demirtaş, “Muharrem Akdemir’i Belediye Başkanı seçmekle, gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemişiz” dedi.

“SÖYLENTİLERE İNANMAYA BAŞLADIM”

Başkan Muharrem Akdemir’in kapalı kapılar ardı pazarlıklar yaptığı, bazı kişilerin ruhsat almalarını beklediği, güncellemeyi ondan sonra gündeme alacağı şeklindeki söylentilere inanmaya başladığını da ifade eden Demirtaş, “Görüyorsunuz, Zonguldak her geçen gün daha da çekilmez bir hal alıyor. Belediye Meclis Üyelerinin; Otopark sorununa çözüm amacıyla verdikleri, “Binaları kullananların otopark ihtiyacı sayısının güncellenmesi”  önergesini, 

11 ay geçtiği halde, Belediye Başkanı yine gündeme almamış. Meclis üyesinin görev ve yetkileri sanıldığı gibi çok geniş değil, oldukça sınırlı. Örneğin; Personeli atayamaz, talimat veremez, cezalandıramaz, görevden alamaz. Yasal görev ve yetkileri ise; önerge vermekten, soru sormaktan, yol göstermekten, uyarmaktan, hesap sormaktan öteye gitmez. Belediyeyi yönetmekte tüm yetkiler, tek başına Belediye Başkanındadır. Meclis üyelerinin; Zonguldak’ın en büyük derdi otopark sorununun çözümü için verdikleri önerge bile, 11 aydır sonuçlandırılmıyor, görüşmek için gündeme alınmıyorsa, bunun tek sorumlusu Belediye Başkanıdır. Uyarılarıma rağmen konu, uzun süredir gündeme alınmayınca; Belediye Başkanının; kapalı kapılar ardı pazarlıklar yaptığı, bazı kişilerin ruhsat almalarını beklediği, güncellemeyi ondan sonra gündeme alacağı şeklindeki söylentiler, acaba gerçek mi diye düşünmeye ve hatta, inanmaya bile başladım. Zonguldak’ın kentsel sorunlarını çözmekle görevli ve yetkili tek kurum olan belediyede, keyfi ve umursamaz yönetim anlayışı sürdüğü müddetçe, en önemli sorunlarımız; Çarpık yapılaşma, Kentsel dönüşüm, Trafik ve Otopark sorunları asla ve asla çözülmez. “Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenirse, sonrası da yanlış gider” denir. Anlaşılıyor ki, Muharrem Akdemir’i Belediye Başkanı seçmekle, gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemişiz. Belediyenin; bu ilkesiz, hedefsiz, heyecansız, disiplinsiz, ciddiyetsiz yönetim anlayışına; birlikte karşı çıkmaz, birlikte çözüm bulmazsak, böyle gidecek olursa, bilelim ki; geleceğimiz kararacağı gibi, insanca, sağlıklı ve mutlu yaşanacak Zonguldak’a kavuşmamız da mümkün olmayacak. “Kentin sakini değil, sahibi olalım” ifadelerine yer verdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
DAVUT KARALI 3 yıl önce

madem yanlişti neden onun eki̇bi̇nde mecli̇s üyesi̇ oldun o zaman deseydi̇n ben bu ki̇şi̇ yanliş onun altinda mecli̇s üyesi̇ olmam di̇ye. başkalari zamaninda otele ruhsat alirken i̇yi̇mi̇ydi̇:)

Misafir Avatar
Hüseyin 3 yıl önce

Yıllardan beri siyasetle uğraşıyorsun zonguldağın hayrına yaptığın bir hizmetin yok

banner236

İnağzı’nda lağım patladı.... Rezalete...

Haberi Oku