ZONGULDAK:
AKP İl Başkanı Zeki Tosun, karla ilgili eleştirilere yanıt verdi:
“HİÇ BİR SIKINTI OLMADI”

AKP İl Başkanı Zeki Tosun, yaşanan elektrik ve su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama: “Şehrimiz hafta sonu etkili ve yoğun fırtınalı karyağışı etkisi altında kaldı.
Başta Zonguldak İl Belediyesi olmak üzere tüm AK Parti belediyeleri olarak tedbirlerimizi aldık.
Aşırı kar yağışı ve buzlanma sebebiyle çok sayıda iletken kopuğu, elektrik direklerinin yıkılması, hat üstüne ağaç devrilmesi, aynı zamanda kar yükü ve fırtına nedeniyle de enerji nakil hatlarının zarar görmesi elektrik kesintisinin olmasına sebep oldu.
Bilindiği gibi şehrimizin su temini yapılan barajımızda elektrik kesintisi ile su pompalarının devre dışı kalmasıyla su kesintisi de yaşandı.
Elektirik kesintisi, sadece Zonguldak  Merkez değil, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinin bir kısmı ile Bartın’da Ulus ilçesinin bir bölümü ve merkeze bağlı bazı mahalleler etkilendi.
Hava şartlarının enerji hatları üzerinde oluşturduğu hasar ilgili kurum tarafından tespit edilmiş, en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütülmüştür.
Çalışmalar kapsamında, kriz masası oluşturulup kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çalışmalar  devam etmiş olup, sahadaki ekiplerin sayısı 7/24 esasına göre en üst düzeye çıkarılmıştır.
Elektirk ve su kesintisi kademeli olarak bölgelere geç saatlerde verilmiş vatandaşlarımız hizmet almaya başlamıştır.
AK Parti Belediyeleri tarafından kar yağışı nedeniyle gerekli tedbirler alınmış kar yağışından itibaren de çalışmalar başlamıştır.
Geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıların hiç biri yaşanmamıştır.
Kısıtlamanın ardından başlayan mesaide hiç bir aksaklık yaşanmamış ve vatandaşlarımız iş yerlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmış, normal hayatına dönmüştür.
Son dönemlerde yeni bir hastalık zuhur etmeye başladı. Gündemde kalabilmek adına özellikle İl Merkezindeki çalışmalar gözle görülür seviyeye gelince bir kesimi rahatsız etmeye başladı.
Göreve geldiğimiz günden beri Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan önderliğinde Zonguldak Belediyesi'nin hizmet anlayışını değiştirmiş ve şehrin kalkınması için vaat ettiği projeleri bir bir gerçekleştirmeye başlamıştır.
Siyaset aranasında kendine yer edinmeye çalışan kesimlerin yapmış olduğu bu mesnetsiz açıklamalar bizleri şehrimize hizmet etmekten asla alı koyamaz.  
Bu kar elinizde erir."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
67 2 ay önce

rezil

Misafir Avatar
Hakan Özçınar 2 ay önce

19.01.2021 saat: 01.56
bahçelievler mahallesinde hala sular akmıyor.
i̇ki̇ gün oldu sular kesi̇leli̇ bilginize...

Misafir Avatar
Kenan 2 ay önce

Sorun yaşanmadı mı. Nasıl yani. Sorun sürekli olduğundan anlamıştır. İnsanlar ereğli yolundan hastaneye yürüdüler, elektrik, su yok şehirde. Kendisi başka şehirde mi yaşıyor. Yollar her yerde kapalı.

Misafir Avatar
. 2 ay önce

hayal aleminde yaşıyorlar muharrem kadar olamadınız

Misafir Avatar
Vatandaş 2 ay önce

Zeki bey hangi şehirden bahsediyor çok merak ettim sabah 8 mesaisi için tıp fakültesine çıksında görelim sorun yaşandı mı yaşanmadı mı tabi kemoterapi almak için o soğuk ve karda yürüyen hastalardan bi haber kendileri ve gönül belediyeciliği yazık vAllahi göz var insanlar görüyorlar her şeyi yürüme sırası onlara da gelir bu işler sıra ile

banner228

Faaliyet raporundaki aksayan noktalar tespit...

Haberi Oku