AKP'Lİ DEĞİLMİŞ!

ZEKİ TOSUN: "KASITLI VE ART NİYETLİ"

ZONGULDAK 30.03.2021, 13:29 30.03.2021, 13:52
1625
AKP'Lİ DEĞİLMİŞ!

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Çatalağzı beldesinde meydana gelen çirkin olayda adı geçen şahsın AK Partiyle ilişkilendirilmesine karşı çıktı. 
A.A İsimli şahsın 16 Yıl önce partiden ihraç edildiğini dile getiren Tosun, şahsın AK Parti üyesiymiş gibi gösterilmesini kasıtlı ve art niyetli bulduğunu söyledi. Fakat öte yandan Tosun'un bu açıklamalarını havada bırakan ve bahse konu şahsın 2020 ve 2021 yıllarında yerel basında AKP'nin ateşli savunucu edasıyla yaptığı açıklamalar, "Bu ne yaman çelişki" dedirtti. 
Zeki Tosun Kamuoyuna yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;  “ Halkın sesi Gazetesinde yer alan haberde partimizle ilişkilendirilmeye çalışılan şahsın Partimizle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Ak Parti’nin kuruluşu ile 2002 yılında Kurucu Belde Başkanı olarak atanan A.A, 2002-2004 yılları arasında Belde Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.2004 Yılı Mahalli Seçimler öncesinde Belde Başkanlığından istifa ederek Zonguldak İli Merkez İlçeye bağlı Çatalağzı Beldesinde Partimizin Belediye Başkan Aday Adayı olmuş fakat Partimiz kendisini Aday olarak göstermeyince, Partimizin karşısında Bağımsız Belediye Başkanı olarak seçimlere girmiştir. 
A.A Bağımsız Belediye Başkan Adayı olması esnasında Partimizi küçültücü ve karalayıcı propaganda yapmıştır. Bu durum üzerine  Sayın Celil UZUN’un İl Başkanlığı ve şimdiki  Milletvekilimiz Hamdi UÇAR’ın Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde İl Disiplin Kurulu kararı ile Parti Üyeliğinden İhraç istemi ile Genel Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Parti Üyeliğinden ihraç işlemi yapılmıştır.
Bağımsız Belediye Başkanı Adaylığından sonra 2004-2009 yılları arasında CHP ile flört etmiş ve 2009 yılı Mahalli Seçimlerinde Zonguldak İli Merkez İlçeye bağlı Çatalağzı Beldesinde CHP Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girmiştir. İnternetteki Gazete arşivlerinden de görüleceği üzere kendisi Belediyeyi  Ak Partinin elinden alıp CHP’yi İktidar yapacağını belirtmiş ve Partimiz aleyhine her türlü kampanyayı yürütmüştür.
Bu Nedenle Çirkin ve skandal Haberde adı geçen Şahsın Partimiz ile hiçbir ilişkisi ve bağı bulunmamaktadır. 16 Yıl önce partimizden ihraç edilerek uzaklaştırılmış olan şahsın bugün partimizle ilişkilendirilmesi haksızlık olduğu kadar kasıtlı yapılmış bir ilişkilendirmedir.
AK Parti çatısı altında bu tür basiretsiz ve kifayetsiz kişiler hiçbir zaman barınamamıştır, bundan sonrada sonra da barınamayacaktır.”

BU NASIL İŞ?
Tosun'un basın açıklamasında her ne kadar 2004 yılında Çatalağzı beldesinin kurucu başkanı A.A'nın partiden ihraç edildiği belirtilse de söz konusu şahsın 2020 yılı ve birkaç ay önce yapılan AKP İl Kongresinden sonra yerel basında Tosun'u kutladığı ortaya çıktı. 2002 yılında ihraç edildiği ifade edilen AKP'nin Kurucu Başkanı A.A'nın, yerel basında, 'partimiz', 'başkanımız' şeklindeki açıklamaları kafaları karıştırdı. 
AKP İl Kongresinde seçilen İl Başkanı seçilen Zeki Tosun'u kutlayan A.A'nın, ateşli bir partili edasıyla, "Zonguldak İl başkanlığı seçiminde tekrar adaylığını açıklayan değerli Başkanım Zeki Tosun'a bugüne kadar yaptığı çalışmalarından dolayı, adaylığının yeniden Zonguldak'ımıza teşkilatlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde yerel basına beyanat verdiği görülmüştü.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (2)
Ak partili 3 ay önce
Adı geçen şahıs 7.ak parti zonguldak il kongresine misafir olarak katıldı.bahçeli evler MAHALLESİ site KAPALI SPOR salonundaydı.kongre.BEN ŞAHİT İM
Okyanus 3 ay önce
Niye AKP belde binasının onun de icinnde oturuyor su sürekli sosyal medyadan akp diye yirtini yor iki seçim de de başbakan aday adayı oluyor insanlarıyine koyun yerine koyuyorlar Ayhan alkan da yaza bilir siniz ismini .
23
açık