ZONGULDAK:
AKP'li üye Demirtaş'ı istifaya çağırdı

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı üçüncü birleşimi Başkan Necdet Karaveli Başkanlığında toplandı.

Toplantıda gündem dışı söz alan AKP’li Ereğli İl Genel Meclis Üyesi Rıfkı Gültekin, Genel Sekreter Recep Demirtaş’ın basında çıkan haberlerden dolayı istifasını istedi. Gündem dışı söz alan Gültekin, “Sayın Demirtaş siyasete meraklıysa istifasını verir ve kendi düşüncesine uygun bir partide siyaset yapar” dedi.

Mecliste gündemin maddelerinden;  Devrek Eğerci Köyü hudutlarında bulunan parsele ait uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 29 - 23-17 sayılı raporları görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin diğer maddesinde yer alan; 3 bin 294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 7’inci ve 5 bin 263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 19’uncu maddesi uyarınca; İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde, 2017 yılı faaliyet döneminde görev yapmak üzere, 2’şer hayırsever vatandaşın seçilmesi ile ilgili Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun hazırlamış olduğu raporlar görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi

Gündemin son maddesi ola,  mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31 Aralık 2005 tarih ve 11 bin 493 sayılı genelgeleri uyarınca, 2017 yılında da sözleşmeli personellerin çalıştırılması ve Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünce yayınlanan genelge ekindeki tabloda gösterilen ücret tavanlarını aşmamak kaydıyla ödenecek net ücret tespiti görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi.

“BU TÜR AÇIKLAMALAR YAPMAK DOĞRU DEĞİL”

Gündem dışı söz alan AKP’li Ereğli İl Genel Meclis Üyesi Rıfkı Gültekin, Genel Sekreter Recep Demirtaş’ın basında çıkan haberlerini dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “ Recep Demirtaş, meclisimize gelsin ve sorularımızı soralım. Ama Demirtaş ne hikmetse meclise gelmeye imtina ediyor. Değerlendirme meclisindir. Zonguldak’ın tüm problemleri bu mecliste konuşup, değerlendireceğiz ve karara bağlamak zorundayız. Mevzuat öyle bir şey söylediler Sayıştay evrak üzerinde inceleme yapar. Biz bunu detaylarını görüyoruz. Basın önünde bu tür açıklamalar yapmak doğru değil. Gelip burada tüm sorunları konuşmalıyız. Böylelikle sağlıklı bir şekilde çözelim. Orada ben adaletsizlik uygulamaların olduğunu ve tamamının Recep Demirtaş tarafından uygulandığını söylüyorum. Ereğli’den düşen her rakam Çaycuma’ya artı olarak dönüyor. Diğerleri düştükçe Çaycuma artıyor. Sayın Demirtaş siyasete meraklıysa istifasını verir ve kendi düşüncesine uygun bir partide siyaset yapar. Farklı bir boyutta ise burayı bıraksın Çaycuma Özel İdaresi’ne geçsin. Herkesi sağduyulu olmaya ve adalete davet ediyorum. Valimizin adaletinden hiçbir şüphem yok ama Valimizin bilgi kirliliğine maruz bırakıldığını düşünüyorum. Valimizden bu konularda daha titiz davranmasını talep ediyorum” dedi.

İl Genel Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu da konuşmasında idarenin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini ifade ederek, “Konuşmalara ve eleştirilere genel sekreterimiz normal bir şekilde basın bülteni hazırlamıştır. Bunu bir kişi olarak değil idarenin bir basın bülteni olarak düşünülmesi lazım” şeklinde konuştu.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Zehirlendiler

Haberi Oku