Alan; “Pulat’a göre herkes mefta”

ZONGULDAK 21.05.2021, 15:51 21.05.2021, 18:23
420
Alan; “Pulat’a göre herkes mefta”

Zonguldak Belediye Meclisinin bugünkü oturumu tartışmalara neden oldu. Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Muat Pulat’ın kendisi için “Ucube ve Mefta” sözünü kullanmasına tepki gösteren Belediye Başkanı Selim Alan, “Şenol Şanal, Muharrem Akdemir ve Hamdi Ayan da onun gözünde mefta sıfatına giriyor” dedi. 
Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, ise İl Başkanı Murat Pulatın gözünde seçimi kaybedenlerin ve görevi bırakan il Başkanlarımı. Mefta olduğunu anlamına geldiğini belirterek “Bu konuyu Milletvekili Ünal Demirtaş ile görüştük.Oradaki uygulamayla ilgili il başkanınız bir açıklama yapmış. Bende ona bizim il başkanımızın vereceğini söyledim. Bende bir iki kelime ettim. İl başkanınız üçte kelimesi kullanmış ben kendisine hiç yakıştıramadım. Ben CHP il başkanı Murat Pulat'ın bunu kendi düşüncesiyle bu kelimeyi kullandığına inanmıyorum. Birde siyasi olarak mefta kelimesi kullanmış. Kendisine yakıştıramadım. Burası açıldıktan sonra vatandaşlarımız bundan rahatsızlık duyarsa konuşur oturur çözeriz. Bunu siyasiye dönüştürmemiz gerekiyor” dedi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Atınç Kayınova, mecliste söz alarak sahil projesinde Valilik binası yanında düzenleme yapılan alanın düzeltilmesi konusunda konuşma yaparak, “ Düzenleme alanı içerisinde bu ülkenin kurucu liderleri içerisinde sizinde bu konuyla ilgili duyarlı olmasını istiyoruz. Siyasi malzeme yapmadan geçmişteki hatıralarının yer aldığı yeri düzeltmeni istiyoruz” diye konuştu. 
Kayınova’ya cevap veren Alan, “Yapılırken TOKİ mi yapıyor, belediye mi yapıyor diyenler bunu belediyeye vurmaya kalkmasınlar. Halk bunu yemez. İl başkanınıza selamlarımı iletiyorum” diye konuştu.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (4)
Sosyete 1 ay önce
Böyle ukala ego delisi bir belediye başkanı olmaz oy isterken de böyle yapsaydı neden yapmadı
lütfü S 1 ay önce
Ülke bu kadar zorluk içinde ve muhalefet partilerine bunca görev ve sorumluluk düşerken. CHP İl Başkanının performansı gerçekten yüz karası. Birilerinin kuklası olarak geldiği konuşulan başkanın ve partinin bu hali gerçekten çok üzücü.
tekin 1 ay önce
Al birini vur ötekine. Ama en çok CHP ye yazık. Murat Pulat biraz çiftliğinden çıksın da insan içine karışsın. Ülke yangın yeri bunlar partiyi dizayn etme, şimdiden milletvekili ısmarlama peşinde.. Erken seçim hayallerinizin suya düşünce sizde geldiğiniz gibi gideceksiniz.
mxyzptlk 1 ay önce
bu ülke 18 senedir 'mefta' olmuş
27
az bulutlu