FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Alaplı'da Engelli Öğrencilere Yönelik Spor Merkezi Açıldı
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Engelleri Sporla Kaldıralım" projesi kapsamında engelli öğrencilere yönelik kondisyon merkezi törenle hizmete açıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, engelli öğrencilerin Alaplı Meslek Yüksekokulunda spor yapma imkanı bulabileceğini belirterek, "2015 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Desteklenen “Engelleri Sporla Kaldıralım” adlı bir proje hazırlamıştık. İlgili Bakanlık tarafından onaylanan projenin ardından MYO bünyesinde oluşturduğumuz spor salonumuza spor aletlerimiz yerleştirerek hizmete açıldık. Bu Okulumuzun öğrencilerini yanı sıra engelli kardeşlerimiz ve öğrencilerimizde spor yapma imkanı bulacaklar. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emre Balcı, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar ile birlikte hizmete açılan kondisyon ve spor merkezini gezdi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BALLİM YANIYOR!

Haberi Oku