ZONGULDAK:
Alman Heyetinden Zonguldak'a yatırım müjdesi: 'Uzun vadeli ortaklık için buradayız”

Merkezi Almanya'da bulunan Maden Makineleri Üretici Firması heyeti Vali Erdoğan Bektaş'ın izinde olması nedeniyle Vali Vekili Turgut Subaşı'nı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan firma sahibi Eberhard Braun, “Görüşmenin sonunda burada bir yatırım oluşturabiliriz. Burayı kısa vadeli değil çok uzun vadeli bir partner olarak görüyoruz” dedi.

Maden Makineleri Üretici Firması Sahibi Eberhard Braun ve Satış Müdürü Uwe Hackenberger, firma koordinatörü Ali Sarı, ve beraberindeki heyet Zonguldak'ta Vali Vekili Turgut Subaşı'na ziyaret etti.

Vali Vekili Turgut Subaşı yaptığı konuşmada, "İnşallah bundan sonra da bu karşılıklı ziyaretler meyvesini verecek ve hem ekonomik ilişkilerin sende dostluk ilişkilerimiz Almanya ile Türkiye arasında devam edecektir. Sayın Valimiz aslında çok arzu ediyordu ben onun yardımcısıyım annesinin rahmetli olmasından dolayı zorunlu olarak Trabzon'da bulunuyor ve Çarşamba günü Zonguldak'a dönecek ve heyetimizle görüşme fırsatı bulacak. Sayın Valimizin sizlere çok selamı var özellikle bu projenin mimarı Zonguldak adına odur. Maden makinelerinin kümelenmesi projesini yönetiyor. Müteşebbislerin Zonguldak'ta maden makineleri üretimi hem de Almanya ile işbirliği çerçevesinde yapacağı çalışmalar çok önem arz ediyor. Onun için biz Sayın valimiz buradaymış gibi programı devam ettireceğiz. Bu ziyaretin karışıklı dostane ilişkilerimizin artmasına vesile olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Maden Makineleri Üretici firması sahibi Eberhard Braun'da tercüman aracılığı ile yaptığı açıklamada, "Zonguldak'ta olmaktan mutluyuz. Öncelikle Almanya'da sizleri çok selamlar getirdik.  Almanya'da yeraltı ocaklarımızın hepsi kapandı ama biz Almanya'da hala maden makineleri üretmeye devam ediyoruz ve birçok ülke ile yakın diyalog halindeyiz.  Almanya'daki Türkler ile ilişkilerimiz gerçekten çok iyi. Almanya 'da daha önce görüştüğümüz üzere burada ki kömür ocaklarının hem modernizasyonu hem de üretimin arttırılması ile ilgili çalışmalar yapmak istiyoruz. Burayı nasıl daha fazla geliştirebiliriz teknolojik anlamda hem de efektiflik verimlilik anlamında nasıl geliştirebiliriz bunlarla ilgili inşallah güzel çalışmalar yaparız. Biz uzun  bir birliktelik için buradayız. Sadece makine ekipman satışı için değil uzun dönem bir ilişki ve ortaklık için buradayız. Bu görüşmenin sonunda burada bir yatırım da oluşturabiliriz biz burayı kısa vadeli çok uzun vadeli bir partner bir ortak olarak görüyoruz. Burada şunu görüyoruz sadece sizler yerel siyaset olarak değil genel siyaset olarak Başkan Erdoğan da bunu desteklediğini görüyoruz. Bu da bizi etkiliyor açıkçası ve burada projenin önünün gerçekten çok açık olduğunu görüyoruz. Hem yerel siyaset hem de genel siyasetinde desteklemesi bu projenin önünün gerçekten açık olduğunu gösteriyor" dedi.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Flaş... Flaş... Flaş... Zonguldak'ta...

Haberi Oku