FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
'ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE GEREK YOKTU”
 “Ulupınar ve Özbakır önce kendi partilerini sorgulasın” 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE GEREK YOKTU” 

Turpcu; “Terör suçu işleyen milletvekillerinin dokunulmazlıkları 276 oyla zaten kaldırılabiliyordu” 

AKP`lilerin samimi dertleri dokunulmazlıkları kaldırmak olsaydı, adı yolsuzlukla anılan Bakanları TBMM`de parmak çoğunluğu ile aklamazlardı” 

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, dokunulmazlıkları​n kaldırılmasına dair değerlendirmelerde bulundu. 

 Turpcu basın danışmanlığından yaptığı yazılı açıklamasında açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Yapılan Anayasa değişikliği ile çoğu kişi dokunulmazlıklar kalkıyor zannediyor ancak durum böyle değil. Sadece şu anki fezlekeler için bir anlam ifade ediyor ve bu oylamadan sonra çıkacak fezlekeleri ilgilendirmiyor. Böyle hassas bir konuda günübirlik çözüm aranması herkesin sorgulaması gereken bir durumdur. Biz CHP olarak bu duruma ilkesel yaklaşıyoruz. Duruşumuz en başından beri ortadadır. İstedikleri kadar bizi kendi karanlık zihin dünyalarında kötülemeye çalışsınlar, terörün karşısında duran partinin CHP olduğu, buna karşılık terör örgütü ile pazarlık yapıp, üstüne kandırıldığını söyleyerek ülkeyi bu hale getiren, her gün şehit gelmesine sebep olan politikaların sebebinin AKP olduğu gerçeği gün gibi berraktır. AKP Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar ve Hüseyin Özbakır`a önce bir kendi partilerini sorgulamalarını, bu sürece nasıl gelindiğini değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.

 

Cumhurbaşkanı`nın  `valiler verdiğimiz talimatlar gereği PKK'ya operasyon yapmadı` sözleri hafızalardadır. Bu nedenle 290 operasyon talebinden valiler ancak 8’i için izin vermişti. Iktidara geldiklerinde sıfır olan terörü, açılım süreci'yle besleyip büyüten, terör örgütüyle Oslo'da mutabakat yapan, bunları Habur'da davul zurnalarla karşılayan AKP`dir. Bu nedenle ülkedeki terörün, gelen şehit haberlerinin sorumlusu AKP`dir.

 

Ne yazık ki AKP, halkımızın çok canını yakmış ve en hassas olduğumuz terör konusunu kendi çıkarına alet ederek, kalkan olarak kullanarak, başkanlık sistemine bir adım daha yaklaşmak için bu oylamayı kullanmaya çalıştı.

 

Sözümüz ona tarafsız Cumhurbaşkanı ve AKP dokunulmazlıkların kaldırılmasından ziyade  bu tartışmadan rant devşirmeye çalışıyor. Anayasa değişikliğine gerek yoktu, terör konusunda suç işleyen varsa onların dokunulmazlığı 276 milletvekili ile zaten kolayca kaldırılabilirdi. Buna hayır diyen var mı, o zaman daha net şekilde ortaya çıkardı. Getirselerdi görseydik.

 

AKP bu sorunu çözmek istemiyor, buradan nemalanmak, kar etmek ve daha da fazla güçlenmek istiyor. AKP'nin samimi olarak derdi PKK ve terörle mücadele etmek olsaydı bunlarla yıllarca oturup anlaşma yaparlar mıydı? 7 Haziran seçimlerine kadar çok iyi anlaşıyorlardı, terör örgütü liderini övmek için AKP`nin üst yonetimi adeta sıraya girmişti, mutabakatlar imzalayıp, basına poz veriyorlardı.

 

AKP`lilerin samimi dertleri dokunulmazlıkları kaldırmak olsaydı, adı yolsuzlukla anılan Bakanları TBMM`de parmak çoğunluğu ile aklamazlardı.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Derste Kalp Krizi Geçirdi

Haberi Oku