ZONGULDAK:
ASKIDA YÜZSÜZLÜK
CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, MHP’nin başlatmış olduğu askıda ekmek projesine tepki koyarak, “Bunların ki askıda ekmek değil askıda yüzsüzlük” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun Basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İktidarın küçük ortağı beka filan derken açlıktan, kıtlıktan bahsediyormuş meğer.

Vatandaşı kuru ekmeğe muhtaç hale getirmekten utanmadıkları gibi bir de kuru ekmek dağıtıp PR çalışması yapıyorlar.

Destekleri iktidar 2023 için 25 bin $ milli gelir hedefliyordu. 2023 e 3 kala 5 bin $ gelire doğru hızla düşüyoruz.

Türk Lirası savaştaki Azerbaycan, Suriye para birimleri karşında da değer kaybediyor. Bulgar Levası 5 TL seviyesinde.  Eritre parası karşısında bile değer kaybeden bir paramız var.

Para bir devletin en baştaki egemenlik göstergesidir. Para ülkelerin bağımsızlık sembolü ve namusudur. Para beka meselesinin temel göstergesidir.

Dünya para birimleri arasında 78. sıraya düşmüştür Türk Lirası.

Bu mu savunduğunuz ekonomi?

Bunu başarı olarak görüyor olmalı ki küçük ortak iktidara yönelik eleştirilerin tümünü ilk önce göğüsleyip sonra hakaretlerle savuşturmaya çalışıyorlar.

Hem yerli hem milli diye diye ülkeyi ithalat delisi hale getirenlere kol kanat geriyorlar.

Bu mu Allah aşkına milliyetçilik?

Sizin bu askıda ekmek projeniz desteklediğiniz iktidarın düne kadar eleştirdiği “karne(!)” günlerinden daha ağır değil midir?

Ülkeyi 70 cente muhtaç ettiler diye şuursuz politika yapanlar görünen o ki bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirmişler insanımızı.

  İktidar ortağı bir partinin bu kampanyayı yapması  , aynı zamanda yönetimdeki zafiyetin ve acizliğin itirafıdır.

80 yıl önceki karne ile ekmek, 40 yıl  önceki tüp kuyruklarını dillerine dolayarak siyaset yapanların, askıda ekmek ve tanzim satış rezilliklerini ‘dayanışma,  yardımlaşma’ diye yutturmaya çalışmaları aklımızla alay etmektir.

Bir ekmeği  bile alamayacak hale getirdiğiniz vatandaşın yüzüne bakmak için epeyce pişkin olmak gerekir.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
şero 1 ay önce

ebru hanım, siz hiç canınızı sıkmayın, bunların hiç önemi yok, Elhamdülillah Müslümanız ya! Bunlar bize vız gelir, tırıs gider, Osmanlının torunlarıyız ya, dünyaya lafla da olsa hala kafa tutuyorsak yete. varsın açlık, yokluk, yolsuzluk diz boyu olsun, övünecek tarafımız kalmasın, gene de Osmanlı adımızı anmamız yeter.ne de olsa askıda ekmek dayanışmamızın simgesi bu da nasıl osmanlının torunları olduğumuzu göstermiyormu? gösteriyor. Ee, Elin Amerikalısı, Rusu değiliz ya, Uzaya mı gidecektik, Ha suphanellah!

Misafir Avatar
Mustafa Kıransoy 1 ay önce

. diğer bir konu ise eskiden beridir siyasetimizde bir hastalık bulunmaktadır. bu hastalık belki siyasete kadın eli değerse giderilir sanıldı ancak siyasetin dili konusunda kadın erkek farkı pek ülkemiz için geçerli olmadığı bir kez daha görülmekte. siyasetin ve siyasetçinin dili bu olmamalıydı.lütfen vatandaşa daha iyi örnek olalım.2

Misafir Avatar
Mustafa Kıransoy 1 ay önce

dünyanın en gelişmiş ekonomilerin de bile fakirlik bulunmakta, sokakta yaşamak zorunda kalanlar bulunmaktadır. bu kişilerin geçimini en azından günlük gıda ihtiyaçlarını karşılamak için devletler, dini ve sosyal kurum ve kuruluşlar, kişiler gıda yardımlarında bulunurlar. bu yardımlarda bulunulması onların gelişmiş ekonomi oldukları gerçeğini ortadan kaldırmaz. yoksulun bir kibrit çöpü kadar bile olsa ihtiyacını gidermek sosyal devletin ve siyasetin görevidir. bu görevin yerine getirilmesinde siyasi partilerimize önemli görevler düşmektedir. ancak bizdeki sosyal demokrat olduğunu ifade eden ancak hiçbir sosyal politika uygulaması bulunmayan partimizin sadece yaptığı eleştirmektir. muhalefetin görevi eleştirip her şeyi karanlık göstermek değil alternatifler göstermek ve sosyal kesimlerin ekonomilerini kalkındırmaktır.birisi bir ekmek veriyorsa sen ondan fazlasını yapmaktır muhalefet partisinin yapacağıdır. 1

banner228

GMİS’ten Yerlikaya’ya plaket

Haberi Oku