“ATAM SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM…”

ZONGULDAK 20.05.2021, 10:05 20.05.2021, 10:39
1362
“ATAM SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM…”

CHP’li Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Turgut Aydın’ın 19 Mayıs töreninde Vali Mustafa Tutulmaz’ı meydanlarda görememesi üzerine yaptığı “Atam Senden Özür Diliyorum” başlıklı paylaşımı büyük ilgi gördü.

19 Mayıs Atatürk Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenleri başlangıcında Atatürk Anıtı önündeki saygı duruşunda Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın hazır bulunmaması, Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Turgut Aydın’ı  üzdü ve bunu da bir paylaşımla sosyal medyada dile getirdi.

Erol Özel, Halil Akçay, Cenk Kaplancan, Hikmet Kavaz, Deniz Dilaver, Osman Bekaroğlu, Osman Zaimoğlu, Abdulhamit Ipekoğlu, Metin Şengün, Mutlu Bankoğlu, Celal Murat Birinci, Okan Onur, Murat Bankoğlu, Serdar Çetin, Atakan Ergün, Metin Uzun, Ismet Gültepe, Tulay Aydın, Ismail Turunç, Ayfel Anıl, Selma Yıldırım Görmüş, Uğur Kutoğlu, Salim Yaman, Melek Şentürk, Sebahat Mangaltepe, Ahmet Özçıkrıkcı, Hasan Bilgin, Atilla Altuntaş, Hüseyin Kudu, Mehmet Yaman, İlyas Caymaz, Gökhan Özsoy, Osman Işcan, Ebru Uzun, Aykut Aydın, Erol Şeref, Dursun Ali Turan, Hüseyin Küçük, Isa Araç Emine Yeygel Çakır, Hasan Tahsin Avdan, Ramis Demirkır, Sinan Eren, Ismet Kadam, Hüseyin Küçük, Bilhan Aydin, Karaelmaslı Mehmet Hıdır, Mehmet Çam, Atıf Mete, Mazlum Muammer Şentürk, Ayten Kaya Çanakçı, Burhan Papila, Sevim Uzunay, Sadi Çelik, Kazım Darıcı, Serpil Yavuzdoğan, Yelda Kılıç isimli Zonguldaklılar da bu paylaşımı beğenerek kendisine destek verdi.

Turgut Aydın’ın paylaşımı ise şöyle:

Bugün 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlık mücadelesinin başlangıç gününün 102.  yıl dönümü,

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş meşalesinin yakıldığı gün.

Devletimizin kurtarıcısı ve kurucu lideri Atatürk bugünün anlam ve önemini ve milli mücadeleyi  nutukta çok iyi anlatmıştır.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milli bayram olarak ilan ettiği en önemli günlerden biri, önceleri adı Gençlik ve Spor Bayramı iken, şimdiki adı Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türk Ulusunun Bayramı Türkiye Cumhuriyeti devletinin Bayramı.

Çocukluğumdan beri milli bayramlarda içim kıpır kıpır olur, bayram törenlerini katılmak, seyretmek ve o coşkuyu yaşamak bana büyük mutluluk verir. Bugün de içimde mili duygularım coşarcasına tören alanına gittim. Coşku yoktu sanki bugün bayram değil sıradan bir tören gibi. Üzüldüm…

Resmi Tören saat 10 da başladı bayram devletin resmi mili bayramı, illerde devleti temsil eden valilerdir,  gözlerim valiyi aradı yani devleti aradı ama yoktu,  vali beyin tören esnasında makamında oturduğunu öğrendim.  Törenden sonra Gençlik Spor İl Müdürlüğünün  başarılı sporculara ödül töreni ve sergi açılışı varmış.  Bekledim resmi bayram töreninden yarım saat sonra bayram töreninde olmayan vali bey makamından gelerek sergi açılışını yaptı. Bir vatandaş olarak bu durum içimi çok acıttı. Sonrasında bir çok vatandaşımızın benimle aynı duyguları yaşadığını görmek  bir nebze içimdeki umutları  ve geleceğe dair ümitlerimi artırdı.

Atam, bu bayram aynı zamanda seni anma bayramı. Devletin seni anmada ve bu devlet için önemini hissettirmekte  gösteremediği ilgiyi halkımızı şikayet ediyorum ve senden çok özür diliyorum.

Atam, özgürlüğümüzü sana ve silah arkadaşlarına borçlu olduğumuzu sessiz çoğunluk bilmektedir.

Aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.

HALKIMIZIN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

(Sermet AKSU)

Kaynak: Sermet AKSU
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur