FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
Ayan mazbatasını aldı

MHP 12.Olağan Kongresi’nin ardından 3.kez başkan seçilen Hamdi Ayan, mazbatasını İl Seçim Kurulu Müdürü Güzide Bilgili’den aldı.  Adliye çıkışında basına açıklama yapan Ayan, “Olağan Kurultayımız sonrasında mazbatamızı aldık. İnşallah daha farklı şekillerde de Allah mazbata almayı bizlere nasip eder. Bugün resmi olarak Zonguldak İl Teşkilatı olarak göreve başlamış bulunuyoruz.” dedi

“ZONGULDAK’I AYAĞA KALDIRACAK ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİZ”

Salı günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle görüştükten sonra Zonguldak’ı ayağa kaldıracak çalışmalar içeresinde olacaklarını söyleyen Ayan, “Bu gördüğünüz kadrolar sayın Genel Başkanımızın kadrolarıdır. Pazar günü o salonda delegelerimizle ve Zonguldak’la sözleştik. Başta Zonguldak Belediyesi olmak üzere ilk yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde bizimle var mısınız dedik onlar da varız dediler. Aldığımız sorumluluğun ve verdiğimiz sözün farkındayız. İlk olarak Salı günü TBMM’deki MHP Grup Toplantısı’na katılıyoruz. Ardından saat 14:00’da Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yle görüşmemiz olacak. Kendisinin Zonguldak’la ilgili talimatlarını aldıktan sonra burada Zonguldak’ı ayağa kaldıracak bir çalışma içerisine gireceğiz” dedi.

“TALEBİMİZ ERENJİ BAKANINA İLETİLDİ”

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı  Berat Albayrak’la Zonguldak’la ilgili görüşeceğini söyleyen Hamdi Ayan,  “Dün Enerji Bakanımızın özel kalem müdürüyle bir telefon görüşmemiz oldu. Talebimizin Sayın Bakan’a iletildiğini söyledi ve en kısa zamanda Ankara’da bir araya geleceğimizi ifade ettiler. Zonguldak ile ilgili görüşeceğiz, şahsi hiçbir meselemiz yok. Kendisiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın mitinginde kısa bir görüşmemiz oldu. Kendisinin Zonguldak’la ilgili 3 maddeli bir düşüncesinin olduğunu söyledi ve bunları bize kısa bir şekilde anlattı. Bizim de Zonguldak’la ilgili düşüncelerimizi kendisine aktarmak istediğimizi söyledik. Kendisi de bunu dinlemekten zevk alacağını ve yardımcı olabileceğini söyledi. Bunun üzerine bir görüşme yapacağız. Önümüzdeki hafta içerisinde bu görüşmenin sağlanacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

BAŞBAKANIMIZLADA GÖRÜŞMELERİMİZ OLACAK

Hamdi Ayan, Başbakan Binali Yıldırım’ı da ziyaret edeceklerini söyledi.  “Başbakanımız Binali Yıldırım partimizi ziyaret ettiğinde kendisine Zonguldak’ın sorunlarından bahsetmiştik. Kendisi Zonguldak ile ilgili bir problem olduğu takdirde kendisi ile görüşebileceğimizi ve MHP Zonguldak teşkilatını misafir etmek istediğini söylemişti. Sayın Bakanımızla görüştükten sonra Başbakanımızla da görüşmemiz olacak”

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Atatürk Anıtı Bakıma Alındı

Haberi Oku