ZONGULDAK:
Bahçelievler değil 'ÇİLEEVLER”

Bahçelievler Mahallesinde devam eden doğalgaz çalışmaları vatandaşlar için tam bir çileye dönüştü. Doğalgaz şirketinin doğalgaz çalışması için açtığı çukurları kapatmaması nedeniyle Bahçelievler Mahallesi’nin yoları köstebek yuvasına döndü. Yine çalışmalar sırasında kapatılan yollar nedeniyle vatandaşlar mağdur olurken, bu konuda bilgi verilmeden çalışma yapılmasına tepki gösterdiler.

ÇALIŞMAYA GÖRE KAZILMIYOR

Doğalgaz çalışmaları yapan firma sadece yapacağı bölgeyi kazmak yerine geniş bir alan kazarak vatandaşın mağdur olmasına sebep oluyor. Bir bölgede çalışma yapılırken, diğer bölgede oturan vatandaşlar açılan çukurlar ve kazılan yollar nedeniyle günlerce mağdur oluyorlar. Bahçelievler sakinleri günlerce toz toprak içinde kaldıklarını, çalışma yapılmamasına rağmen yollarının perişan olduğunu belirttiler. Çalışma yapılan yerlerde ise işlerin bitmesine rağmen açılan yerlerin düzgün kapatılmaması nedeniyle vatandaşlar isyan noktasına geldi.

ÜNİVERSİTE – ÇARŞI ARASI YARIM SAAT

Yapılan çalışmalar sonrası yolların düzgün olarak kapatılmaması ve köstebek yuvasına dönen yollar nedeniyle dolmuşla çarşıya inmek isteyen vatandaşlar yarım saatte merkeze ulaşıyorlar. Mahallede kendi araçları ile ulaşımlarını sağlayan ise yollarla adeta savaş ederek merkeze yada evlerine ulaşıyorlar. Yine çalışmalar nedeniyle kapatılacak olan yolların önceden haber verilmemesi nedeniyle vatandaşlar çoğu zaman kaplı yollar karşı karşıya kalıp, üst üste gelen araçlar nedeniyle sokak aralarında mahsur kalıyorlar.

DENETİM YOK

Bahçelievler Mahallesi sakinleri düzenli bir çalışma yapılmadığını dile getirerek “Mahallede ne zaman çalışma olacak, neresi yapılacak, hangi saatler arasında yapılacak kimsenin bilgisi yok. Çalışma yapan şirket kafasına göre çalışıyor. Kazıyor, açıyor, yol kapatıyor, yaptığı işi bitirmiyor. Yollar köstebek yuvası şeklinde bırakılıyor. Bunu denetleyen kimsede yok. İşçilerin başında kontrol eden yok. Mahallemiz ve mahalleli kaderine terk e dilmiş durumda” dediler.

ESNAF DERTLİ

Bahçelievler Mahallesindeki esnaflar hırdavatçısından kuaförüne, manavından bakkalına, kıraathanesine herkes yol çalışmasından nasibini almış. Esnafların çoğu ise dükkanlarının önündeki çalışmalar nedeniyle işlerinin yarı yarıya düştüklerini ve bazı esnaflar ise sattıkları ürünlerinde tozlandığını söyledi. Mahalle sakinlerinden Hasan Çakmak: ‘’Yol rezalet her yer çukur içinde arabalarımız çukur içinden geçerken arızalanıyor. Yağmur yağdığında çamurdan geçilmiyor. Her yer toz toprak içinde” dedi. Diğer bir mahalle sakini İsmail Özdemir ise  “İşlerimiz yarı yarıya düştü. Toz, toprak ve sesten müşterilerimiz rahatsız oluyor. Yapılan çalışmalar düzeltilmeden bırakılıp gidiliyor” dedi.

VATANDAŞ’TAN BELEDİYEYE ÇAĞRI

Bahçelievler mahallesi sakinleri belediyeye çağrıda bulunarak kendilerinin bu esaretten kurtarılmasını istediler. Mahalle sakinleri “Biz çalışma yapılmasına karşı değiliz. Ama bir düzen içinde yapılmalı. Hangi bölge yapılıyorsa o bölge kazılmalı ve kazılan yerler iş bittikten sonra kapatılmalı. Bir yol kapatılacaksa önceden haber verilmeli. Mahalleli olarak mağdur oluyoruz. Araçlarımız perişan oldu. Okullar açıldı. Daha çok sıkıntı olacak. Yapılan işler denetlenmiyor. Kontrol edilmiyor. Lütfen bizi bu esaretten kurtarsınlar” diyerek belediye yetkililerine seslendiler.

Haber: Aykut Kara Fotoğraflar: Emre Can Bayram

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ismail akdemir 5 yıl önce

belediye başkanı nerede oturuyor.uzaydamı yoksa .uzayda bile olsa görür.bu şehirde oturmaktan kaçıyor insanlar .emekli olan zaten durmuyor.yöneticiler hiçbirşeyi umursamıyor.açılan çukurları doldurmak bu kadar zormu. ziyanı yok asfaltını canınız isteyince yaparsınız.nasıl olsa oyları peşin aldınız.

Misafir Avatar
ahmet sayar 5 yıl önce

eğer onuru varsa belediye başkanının bu rezaletin ardından istifasını vermeli defolup gitmeli ve ardından iş yapacak doğru düzgün birileri gelmeli zonguldakta 3 yıldır yaşıyorum böyle rezil insanları duyarsız belediyesi olmayan köy bile görmedim

Misafir Avatar
İDEAL SİTESİ SAKİNİ 5 yıl önce

tepebaşı mahallesinde doğalgaz çalışması başlamadan yapılan inşaatlar halkı çıldırtıyor . birde kazı başlayınca düşünemiyorum.yakında marketlerin önünde büyük kavgalar yaşanabilir belediyeyi denetlemeye davet ediyoruz inşaatlar yollara taştı başkan haberin ola

Misafir Avatar
rezillik 5 yıl önce

bahcelıevler gaffar okan sokaktan 2 aydır degil oto yaya bile gecemiyor.gecen gun bırı cukura dustu. rezıllık dız boyu...

Misafir Avatar
bostancı başı 5 yıl önce

ya mustafa yaa mustafaa,bu belediye başkanlığının kazanılmasında sen katkı verirken bu yaşanacak olanları sana anlattık.lakain biz nekadar anlatırsak anlatalım sen ne kadarını anladğın daha mühim.....son pişmanlık neye yarar(müslüm babadan)

Misafir Avatar
. 5 yıl önce

20yle bile gidilemeyen patates tarlasına rahmet okutan yollar

Misafir Avatar
Burhan 5 yıl önce

günaydın
bahçelievler yıldız sokağı bir basın mensubu 5 dk ziyaret etsin,iddia ediyorum hayatında bu kadar rezil bir şehir yolu görmüş olamaz . bir şehir ancak bu kadar rezil edilebilir ve sakinleri ancak bu kadar olaya sessiz kalabilir. bırakın araba ile geçmeyi yaya yürümek bile mümkün değil. yazık bu güzel şehire ve insanların

Partlilerimizi Sükunete Davet Ediyorum

Haberi Oku