Bakan Kurum: "Fevkani köprüyü yıkacağız"

ZONGULDAK 11.07.2020, 21:27 11.07.2020, 21:31
5027
Bakan Kurum: "Fevkani köprüyü yıkacağız"
 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNN Türk’te katıldığı programda Zonguldak’ta devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulundu.
Sahil Projesi ve Lavuar alanı projesinden bahseden Bakan Kurum, Fevkani Köprü’yü yıkacaklarını ifade etti. 

İşte Bakan Kurum’un açıklamalarından satır başları: 

 “Zonguldak kadim bir şehrimiz, alın terinin işçiliğin şehri. Ama biraz hizmetten yoksun. Vatandaşımızda o kadar gani gönüllü ki sizi kucaklıyorlar. 

Zonguldak’ın tüm sahilini yenileme projesi yapıyoruz. Başlattık, ihalesini yaptık. Orada ne kadar kaçak ve metruk yapı varsa yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bu yıkımdan sonra bir düzenleme başlıyor. İhalesini de yaptık. 
Lavuar alanı dediğimiz kömür yıkama alanı var. Oradaki tarihi yapıları koruyacak şekli ile o alanı düzenliyoruz. Meydanlaştırıp bir millet bahçesine çeviriyoruz. Zonguldak’ı başı ile sonu arasında bir doğa, kültür aksı, meydanı kimliği kazandırıyoruz. Sahil düzenlemesi bu yıl sonu tamamlanır. Önümüzdeki yıl başında biter. 
Bu yıl Millet Bahçesi’nin de ihalesini yapacağız. Onu da önümüzdeki yıl tamamlarız. 2021 yılı sonu en geç 2022 yılı ortalarında şehre meydan, yürüyüş aksı, kültür aksı kazandırmış olacağız. Girişteki köprünün altında esnafımız çok kötü durumda. Onların da yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Onu da Zonguldak Belediyemiz ile birlikte yürütüyoruz.” (Haber Merkezi)


Yorumlar (3)
Zonguldaklı 12 ay önce
Duyduğum bu projelerin varlığına çok mutlu oldum,yıllardır ilimizde bir hizmetle karşılaşmamistik
Pinar 12 ay önce
Bencede yikilmasi güzel olur hem saglam olucak hem de guzel görüncek zonguldagin onarilmasi gereken daha cok yeri de var onlarda zamanla duzelir insAllah
Nazlı 12 ay önce
İşi yapan çevre ve şehircilik bakanlığı. Reklamını ve primini yapmaya çalışan belediye. Artık belediye de bir icraat yapsa. Fenerden inen yolun korkuluklarını söküp yaptılar. Oda yamalı bohça oldu. Parkeler söküldü, parça parça döşediler. Garip bir şey oldu. Madem yeni parke yapmıyorsunuz, bari eski parkeyi söküp düzgün bir şekilde döşemeyi de beceremiyorlar mı. Zonguldak her zaman olduğu gibi yine kaybeden durumda. Sadece birilerine koltuk hizmeti veriyor. Ama karşılığında bir hizmet alamıyor.
20
açık