Bakan, o madencileri kabul etti

ZONGULDAK 25.10.2017, 17:35 25.10.2017, 17:36
817
Bakan, o madencileri kabul etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Zonguldak için yeni bir süreç başlattıklarını ifade ederek, ‘Yerli kaynağımızı, yerli kömürümüzü çıkaracağız’ dedi

Bakan, o madencileri kabul etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kilimli ilçesinde, iş elbiseleriyle bindikleri otobüste "koltuklar kirlenmesin" düşüncesiyle ayakta seyahat edince Türkiye'nin gündeminden düşmeyen maden İşçilerini  kabul etti.

Albayrak, makam odasında kabul ettiği madencilerin, gündeme gelmelerine neden olan davranışlarının kendilerini de çok etkilediğini belirterek, teşekkür etti.

BİRİLERİ BİZE BİRAZ KIZIYOR AMA 'KÖMÜR BİZİM İÇİN DAHA ÖNEMLİ.' DEDİK

İşçilere madencilik sektöründe başlatılacak yeni döneme ilişkin bilgi veren ve madencilerin talep ve görüşlerini alan Albayrak, "Zonguldak kömürü dediğimiz noktada yerli strateji başlattık. Birileri bize biraz kızıyor ama 'kömür bizim için daha önemli.' dedik. Bizim yerli kaynaklarımız, yerli kömürümüz varken neden ithal kömürü önceliklendirelim?" diye konuştu.

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

Madencilikte dünya standartlarında birinci sınıf bir metodolojinin uygulanacağına işaret eden Albayrak, şöyle konuştu: "İnşallah yeni dönemde daha fazla istihdamla daha fazla üretim olacak. Tabii ki bunlar daha güvenli, daha kaliteli ve daha profesyonelce yapılacak. Bu anlamda yeni bir süreç başlatıyoruz. Ekmeğini alın teriyle helalinden akıtarak kazanan çok müstesna insanlarsınız. Allah sizden razı olsun. Son 10-15 senede farkındaysanız her alanda bir dönüşüm var. Daha yeni başladık. Kim ne derse desin çok daha iyi olacak. En doğru çözümü bulmak için neler yaptığımızı detaylarıyla paylaşacağım sizlerle."

Yorumlar (0)
27
az bulutlu