FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
BAKANLIK AÇIKLADI... SİBER SALDIRI ALTINDAYIZ!
Yılbaşı akşamı elektrik kesilmeleri yaşanabileceği ve internet erişiminin zorlaşacağı duyuruldu.

Hürriyet'in haberine göre  elektrik üretim ve iletişim hatlarımızı kontrol eden sistemlere yönelik çok sayıda sızma girişimi tespit edildiği ve engellendiğini, fakat yılbaşı gecesinde benzer saldırıların olacağı istihbaratını aldıklarını belirtti.

İşte o haber; 

Hurriyet.com.tr'ye konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından üst düzey bir yetkili, Bakanlığın, 15 Temmuz’dan sonra başlayan ve yakın zamanda artarak düzenli hale gelen siber saldırılarla karşı karşıya kaldığını belirtti.
 BTK, Telekom, ilgili birimler ve bakanlık Bakanlık Bilgi İşlem başkanlığı ile tedbirlerin alındığını söyleyen yetkili, "Saldırılar genel olarak, internet sitelerini ele geçirerek, sızmalar sağlama yönünde. Özellikle elektrik üretim ve iletim hatlarımızı kontrol eden sistemlere yönelik çok sayıda sızma girişimi tespit edildi ve engellendi. Sızma girişimleri, Türkiye’nin ulusal elektrik şebekesinde büyük bir sabotaj hazırlığının da göstergesi" dedi. Bakanlık yetkilisi, istihbarat birimlerinden yılbaşı gecesi için de benzer bir saldırının yapılabileceği istihbaratı alındığını ifade ederken, tüm birimlerle koordineli bir şekilde tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

KAYNAK: HÜRRİYET

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Aday Enflasyonu!

Haberi Oku