ZONGULDAK:
BAKANLIKTAN ZONGULDAK'A’ 29 MİLYON TL KATKI…
 ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ORMAN KÖYLÜLERİNE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR…

BAKANLIKTAN ZONGULDAK’A’ 29 MİLYON TL KATKI…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor.

Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Zonguldak’taki orman köylülerine 2003 yılından bu yana yaklaşık 29 milyon TL kredi desteği verildi.

Zonguldaktaki Orman Köylülerine Takriben 29 Milyon TL Destek

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Zonguldak’ta da mantolama, kat kaloriferi, seracılık, eko turizm, manda yetiştiriciliği, süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, güneş enerjisi ve fenni arıcılık başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine takriben 29 milyon TL kredi desteği sağladı. 2003 yılından bu yana toplamda şehirde 5.111 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 200 aileye 2 milyon 200 bin TL destek vermeyi hedefliyor.

Destek Vermeye Devam Edilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Yavuzyılmaz ZGC’yi ziyaret etti

Haberi Oku