ZONGULDAK:
BARO BAŞKANI ANKARA'YA YÜRÜYOR
Zonguldak Baro Başkanı Özer Eroğlu, Türkiye genelindeki 60 Baro Başkanı ile birlikte aldıkları ortak karar gereği Ankara’ya yürüyüşe geçiyor. 

Zonguldak Adliyesi önünde avukat Yaman Ayözger ve Sabri Yavuzyılmaz ile birlikte gazetecilere açıklama yapan Özer Eroğlu, şunları söyledi:
“Baroların bölünmesi, parçalanması konusunda avukatlık kanununda bir değişiklik öngörülmüştü. 4 konuda değişiklik var. Bu değişiklikler aslında uygun değişiklikler değil. Uygun zamanda yapılmasını arzu ettiğimiz için, pandemi sıkıntıları varken bunun gündem olmadığını düşünüyoruz. Bütün yolları denedik, basın toplantılarında sözlü olarak da ifade ettik. Adalet Bakanı ile görüştük, Şeref Malkoç bey ile görüştük, partilerin grupları ile görüştük. Bir sonuç alınması için daha dün ve en yakın olarak parlamentodaki bütün milletvekillerine mesaj çektik fax yolu ile. Bu değişikliğin yapılmasını biz de arzu ediyoruz. Düzgün işeyen, doğru işleyen şartların devam etmesinden yanayız. Halkın hukuk güvenliğinin devam etmesi için bu işin böyle devam etmesinin doğru olduğunu düşünüyoruz. Paydaşların içinde bulunduğu, hatanın, arızanın, nerede varsa giderilmesi yolunda doğrulu olarak düşüncelermiz devletin yanındaki düşünceler. Ama güçlü bir savunmanın, mutlaka böyle alelacele uygulanacak çoklu baro sistemine geçilmek suretiyle olmayacağı düşüncesi de içindeyiz. 80 baro olarak ortaklaşa karar içerisindeyiz.Bunun oluşması için, bir hata yapılmaması için, yardımcı olmak amacıyla paydaşları,yandaşları, herkesi aydınlattık. Son olarak da dikkat çekmek amacıyla yürüyüş kararı aldık. Bugün 60'a yakın baro başkanı Ankara istikametine doğru yola çıkıyorlar.
Pazartesi günü de Ankara'da Anıtkabir'e gideceğiz”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Kantarcı, "Acımız çok büyük"

Haberi Oku