"Başarısız olan gider"

ZONGULDAK 09.10.2017, 21:39 09.10.2017, 21:40
3226
"Başarısız olan gider"

Chp Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, hafta sonu yapılan delege seçimlerinde kendisinin de destekledigi BEYAZ listenin İl Başkanlığı yönetimi ve ilçede görev yapan bazı isimler tarafından gönülsüz olarak  yapılması neticesinde seçimin kaybedildiğini söyledi.

"MUHALİFLER 7-8 GRUP"

Seçimi kazanan muhalif listenin 7-8 ayrı gruptan oluştuğuna vurgu yapan Turpcu, "Üzüntüm, muhaliflerin aralarında yeralan bazı isimler, bugün CHP Zonguldak örgütünün belediye ve meclis üyeleriyle yaşadığı sorunların gerçek sorumlularının olması. Yine milletvekili  sıralamasında yeri Genel merkez tarafından değiştirildiği için başka partilere çalıştığı konuşulan ve bizimde bildiğimiz bir arkadaşımız koalisyonda bu yapının içinde yer almıştır" dedi.

"EBRU HANIM BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLAMADI"

Ebru Uzun'un ismini ilçe başkanı olması için kendisinin öne sürdüğünü ifade eden Turpcu, "Parti içinde bir kadının ilçe başkanı olması halinde bütünleştirici olacağını düşündük ama maalesef Sayın  Uzun bunu başaramadı. Bu süreçte bizi şovenizmle suçlayanlayanları lanetliyorum. Kendi adıma Zonguldak Belediyesi ve Meclis üyeleri arasında yaşanan krizi çözmek için elimden geleni yaptım ama bazı arkadaşlarımız maalesef güçlüden yana oldu. Bu süreçte il ve ilçe yönetimi taraftar arasında diyalog sağlayacakları yerde bilerek ya da bilmeyerek aradaki mesafeyi tümden açtılar." şeklinde konuştu.

Parti yönetiminin disiplin sopasıyla krizi aşmak istediğini bunun sorunu içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini belirten Şerafettin Turpcu, "Ne yazık ki, il ve ilçe yönetimiyle verimli bir çalışma dönemi geçiremedik. Maalesef delege seçimleri ve ön seçimlerdeki coşku ve katılımı Genel ve yerel seçimlerde, referandumda göremiyoruz. Demokrasinin gereği, başarısız olanlar gider başarılı olanlar gelir. Seçimleri kazanan arkadaşlarımı kutluyor partimize  hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yorumlar (5)
Levent Kırömeroğlu 4 yıl önce
CHP NEDEN İKTİDAR OLAMAZ?
İŞTE EN SOMUT ÖRNEĞİ...
CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ SAYIN TURPÇU YAŞANAN SÜRECİ DEĞERLENDİRİRKEN SÖZÜ MERKEZ İLÇE BAŞKANI EBRU UZUN'A GETİRİYOR.
DİYOR Kİ;
'Parti içinde bir kadının ilçe başkanı olması halinde bütünleştirici olacağını düşündük ama maalesef Sayın Uzun bunu başaramadı. ..'
NEYİ BAŞARAMAMIŞ?
BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLMAYI..!
NE YAPTI SAYIN VEKİL?
İLÇE BAŞKANINI HEDEF GÖSTERDİ...
BÖYLE BİR OLAYI AKP'DE, MHP'DE, SP'DE YA DA DİĞERLERİNDE GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.
PARTİ İÇİ BAŞARISIZLIK VARSA KONU PARTİ İÇİNDE GÖRÜŞÜLÜR, KARARA BAĞLANIR, BİRİ DİĞERİNİ KURTLARIN ÖNÜNE ATMAZ!
ŞİMDİ SORMAK GEREK SAYIN VEKİLE;
SİZ ZONGULDAK'TA NEYİ BÜTÜNLEŞTİREBİLDİNİZ?
NEYİ BAŞARDINIZ?
GÖREVE GELDİĞİNİZDEN BU YANA ŞEHRE HANGİ BÜYÜK HİZMETİ KAZANDIRDINIZ?
HANGİ YOLSUZLUK DOSYASINI PATLATTINIZ?
HATTA PARTİYE KAÇ ÜYE KAZANDIRDINIZ?
ALDIĞINIZ VEKİL MAAŞIYLA KAÇ ÖĞRENCİYE-DÜŞKÜNE EL UZATTINIZ?
BURADAN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA SESLENMEK İSTİYORUM;
ZONGULDAK MERKEZ İLÇE BAŞKANI EBRU UZUN ÖRNEK ALINACAK BİR TÜRK KADINIDIR, ZONGULDAK GİBİ BİR ŞEHİRDE EBRU UZUN OLMAK KOLAY DEĞİLDİR, SİZ PARTİ OLARAK EBRU UZUNLARA, SONGÜL MALKOÇLARA VE DİĞER KADIN KOLLARI NEFERLERİNE SAHİP ÇIKMAZSANIZ NEDEN İKTİDAR OLADIĞINIZIN YANITINA DA ULAŞAMAZSINIZ.
CHP'Yİ 'HAK EDENLERE' TESLİM EDİN...

Yorum Kerem Beyer ve bu yazının altına imza atan ben Levent Kırömeroğlu
Hamza 4 yıl önce
i̇lk önce sen gideceksin
Sade Vatandaş. 4 yıl önce
Bizler.. oy verenler yani; diyoruz ki siyaset iktidar olmak için yapılır. Ele geçirip işgal etmişler CHP yi, halktan uzak çıkar grupları oluşturmuşlar. Ülkeyi bunlar yönetecekse vay halimize. Halk için halkla birlikte yönetmek isteyen bir anlayış gelsin artık.. ülkenin şerefli namuslu dürüst siyasetçilere ihtiyacı var...
öncezonguldak 4 yıl önce
Gençlerin yolunu açın,ağabeylik yapın.Zirvede bırakın saygınlığınızı kaybetmeyin.
ali 4 yıl önce
önce sen bi gitsen
19
açık