ZONGULDAK:
Başhekim yüreklere su serpti:  SALGIN DÜŞÜŞE GEÇTİ

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Tosun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Zonguldak’ta salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiğini duyurdu.

İşte Tosun’un o paylaşımı:

“Çok değerli Zonguldaklı hemşerilerim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladığımız bu anlamlı günde (maalesef şartlar gereği çocuklarımızın ve 65 yaş üstü insanlarımızın ev izolasyonunda olduğu pandemi sürecinde) Corona Salgınının Sağlık ayağının ve de en fazla yükünü çeken Atatürk Devlet Hastanesinin Başhekimi olarak size güzel haberler ve gelişmelerden söz edeceğim.

Dün akşam çok değerli Sağlık Bakanım Sayın Fahrettin Koca, salgının kontrolümüzde olduğunu, hasta sayısında azalmanın başladığını, yoğun bakım entübe hasta sayısında düşüş olduğu bilgisini canlı yayında televizyondan halkımıza müjdeledi.

Aynı durum ilimiz için de geçerli olduğu gibi, ben daha da ileri olarak Zonguldak İlinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiği bilgisini ZONGULDAK halkının bilgisine cepheden biri olarak bildirmekten gurur duyarım.

Salgında ilk vaka 10 Mart‘ta İstanbul’da bildirildi, Zonguldak'ın ilk vakası 20 Mart'tı, yani diğer Anadolu illerine göre erken yakalandık. Şehrimizin coğrafi yapısı, sıkışık şehir merkezi, yaşlı nüfus oranının yüksekliği, KOAH hastalarımızın fazlalığı bizi kötü etkiledi.

Ancak ilerleyen süreçte Türkiye’den önce alınan kararlarla ki başka şansımız yoktu, zira ilk 20 gün bizim için kabus gibi günlerdi. 230 yatan hastayı gördük yoğun bakımlarımız doldu. Allah'a çok şükür 70'li hasta sayılarına kadar geriledik.

Bu bilgileri bayram günü size vermemin sebebi, halkımızın çektiği sıkıntıların (evde izolasyonun) çok işe yaradığı, büyük çoğunluğumuzun evde kal çağrısına uyduğu ve sonucunu alarak sağlık sistemini çökertmeden önümüzü görebilmemize fırsat verdiğidir.

Bu yüzden ilk teşekkürüm kurallara uyarak evde mecburi yada değil kalan herkese, sosyal mesafe ve maske takarak dışarı çıkan tüm vatandaşlarımızadır.

ANCAK BU SALGININ BİTTİĞİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. BU YAZI SİZE MORAL VE MOTİVASYON VERMEK, EMEKLERİNİZİN BOŞA GİTMEDİĞİNİ BİLMENİZ İÇİNDİR.

 AYNI KARARLILIK VE AZİMLE MÜCADELİMİZİ YAPARSAK ÖNCE İLİMİZ VE DAHİ TÜM TÜRKİYE BU İLLETTEN KURTULACAKTIR.

Not: Bugün sosyal medyayı fazla kullanacağım, birazdan hastanemize yapılan bağışları ve teşekkürlerimi ileteceğim, bayağı uzun yazılar olacak tarihe not düşmek adına.

HEPNİZE SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM, BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN, HOŞ GELDİN RAMAZAN...”

Halkın Sesi

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

2. Abdülhamid'in hayalinde sona geliniyor

Haberi Oku