ZONGULDAK:
BAŞKAN BOZKURT, 'KALDIRIM İŞGALİ KONUSUNDA KARARLIYIZ”
Devrek Belediyesi tarafından kaldırım işgali konusunda tüm esnaflara tebligat yapıldığı öğrenildi.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un talimatıyla, vatandaşların kaldırımları rahatlıkla kullanabilmesi, görüntü kirliliğinin önlenmesi, esnafın teşhir amacıyla dükkân önünü kullanmasına sınırlama getirilmesi amacıyla yönetmelik hazırlanarak Kasım Ayı Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlanmıştı.
Devrek Belediyesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında İlçe halkının kaldırımları rahatlıkla kullanabilmesi, yaşanan aksaklık vetıkanıklıkların giderilmesi, esnafın da kısmen ürünleri teşhir edebilmeleri için hazırlanan yönetmelik, esnafa tebliğ edildi.

01 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek yönetmelik hakkında açıklamalarda bulunan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt bu konuda kararlı olduklarını belirtti.
Başkan Bozkurt açıklamasında “ İlçemizin kanayan yaralarından biri kaldırım işgalleriydi. Bu sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturmak için bir çalışma başlattık. Halkımızın kaldırımları rahatlıkla kullanabilmeleri, esnafımızın da ürünlerini kısmen teşhir edebilmeleri için sınırlama ve buna bir standart getiren yönetmelik hazırladık. Hazırladığımız yönetmelik Kasım ayı Meclis toplantısında kabul edildi. Şimdi de esnafımıza bu yönetmeliğin tebligatını yapıyoruz. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Denetim ve kontrollerimiz sıkı bir şekilde yapılacak. Bu konuyu çözmek için kararlıyız. Kurallara uymayanlar hakkında cezai yaptırım uygulanacak. Amacımız ceza yazmak değil, hem esnafımızın hem de halkımızın memnun kalacağı şekilde kaldırım işgali sorununu ortadan kaldırmak.Esnaflarımıza bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Devrek hepimizin ve hep birlikte ilçemizdeki düzeni koruyup, sürdüreceğiz”dedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“ONURLU KADIN”A SÜRGÜN!

Haberi Oku