ZONGULDAK:
'Başkan suçu çoktan işledi”

Filyos Ateş Tuğla Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’a cevap verdi: 

“Başkan suçu çoktan işledi” 

Filyos Ateş Tuğla Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir, dün Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın tehdit ve rant iddialarına basın toplantısıyla yanıt verdi. Filyos Ateş Tuğla olarak 2006’da Bükrü İnşaata daha sonra da İsmail Recai Şanlı’ya yer sattıklarını hatırlatan Demir, ‘Eğer bu işte bir rant varsa Belediye Başkanımız Ömer Ünal, Bükrü İnşaat ve İsmail Recai Şanlı’ya da rant sağlamış durumdadır. Ayrıca bizim istediğimiz imarda Belediye Başkanı suç işleyecektiyse de o suçu zaten çoktan işlemiş.' dedi. 

Tüm bu projeleri Ömer Ünal’ın hazırlattığını, kendilerinin de onaylattıklarını ifade eden Salih Demir, ‘Bizde onayladık. Biz kendisinden yeşil alanları arazimiz içerisinde dağıtılmasını talep ettik. Deniz kenarında olan 2600 metre karelik arsayı bana verin diyor. Yani belediyeye verin diyor. Burası imara açıldığı takdirde 3 milyon TL değerinde bir arazi ortaya çıkacak. Biz kendisinden daha önce Bükrü İnşaat ile İsmail Recai Şanlı’ya sattığımız ve imar verilen arazinin hemen bitişindeki yere imar istiyoruz. Bizim farklı bir talebimiz yok. Gürgüpoğlu’nun yaptığı otele verdiği imar iznini de istemiyoruz.’ dedi. 

‘BİZDE HAYVAN TERBİYECİSİ YOK’

Salih Demir, Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın hayvan terbiyecisi sözüne de atıfta bulunarak, ‘Benim ve ailemin hayvan terbiyeciliğiyle işi olmaz. Kendisinin bizde 167 bin liralık hissesi var. Dolar bazında bir hissesi Ticaret Kanunu’na göre olması mümkün değil. Tehdit söz konusu olamaz. Kendisi bir Belediye Başkanıdır. Bu makamlar gelip geçicidir. Ben 20 yıl Ticaret Odası Başkanlığı yaptım. Bir günde koltuğu bırakıp gittim. Biz Filyos halkının kazanacağına inanıyoruz. Bükrü İnşaat’ın yaptığı 150 konutun 100’ünü belde dışındaki insanlar satın aldılar. Biz de Filyos’un kazanması için çabalıyoruz. Sonunda Filyos halkı ve hukuk kazanacaktır.’ şeklinde konuştu.  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kemal Can 12 ay önce

salih demir'in açıklamaları karşısında göz yaşlarım sel oldu aktı nedense.)))))

Misafir Avatar
FİLYOSLU 12 ay önce

i̇zdi̇ham vardi yaa:)))hey gi̇di̇ eski̇ günler heyyy.basin toplantisina 1 muhtar bi̇le katilmadi.sadece paradan deği̇l i̇ti̇bardanda oldular.

banner234

banner236

banner228

JANDARMADAN BONZAİ OPERASYONU

Haberi Oku