ZONGULDAK:
BAŞKENT EDAŞ'TAN DEV YATIRIM

 

Başkent EDAŞ, Zonguldak’ta sürdürülebilir ve kesintisiz enerji için 35 milyon liralık yatırım yapacak. Bu kapsamda, Ereğli’nin iki önemli trafo merkezini birbirine bağlayan yeraltı kablolu nakil hattı enerjilendirme aşamasına geldi

 

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla Zonguldak’taki çalışmalarına hız verdi. Firmanın basın vehalkla ilişkiler biriminden yapılan açıklamaya göre yaklaşık 35 milyon liralık yeni yatırımı hayata geçirmeye başlayan Başkent EDAŞ yatırım ekipleri, Alaplı ve Ereğli ilçelerinde de şehir ve köy yatırımlarını hızla hayata geçirmeye başladı. Bu kapsamda Ereğli İlçesi’nin enerji ihtiyacının karşılayan iki önemli trafo merkezi olan Ereğli Trafo Merkezi ile Bölücek Trafo Merkezi arasında alternatif besleme imkanını sağlama amaçlı 60 kilometrelik kablo enerji nakil hattı tesis eden Başkent EDAŞ ekipleri, 175 bin müşterinin enerji arz güvenliği sağlanmış oldu.

Artan enerji ihtiyacını karşılamanın ve kaliteli enerji sunmanın yanı sıra, Ereğli Belediyesi’nin çevre düzenlemesi hizmetleriyle paralel olarak Çetin Apatay Bulvarı üzerindeki havai hatların yeraltına alınması çalışmasını da gerçekleştiren Başkent EDAŞ, bu kapsamda 2 kilometrelik orta refüj aydınlatması tesis etti.

 

DAHA TEKNOLOJİK ŞEBEKE

Ereğli merkez şehir ve kırsal şebekesine yaptığı teknolojik yatırımlarını da sürdüren Başkent EDAŞ, bu kapsamda daha modern ve daha az yer kaplayan 4 adet yeni trafo binası tesis ediyor. Yine Ereğli İlçesi’ne bağlı 3 mahalle olan, Korubaşı, Hacıbekir ve Kocaali mahallerinin elektrik şebekesi tamamen yenileniyor.

Ereğli ve Alaplı ilçelerine bağlı 16 köy şebekesini tamamıyla yenileyerek artan enerjinin karşılanması için 29 ek trafo tesis eden Başkent EDAŞ ekipleri, yine aynı ilçelerde bu yıl içinde 75 kilometrelik kablo tesis etti. İlçelerde 3.500 yeni sokak lambası da devreye alındı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali 3 yıl önce

yatirim miş?ulan iaçtiğiniz çukuru birakip gi̇tmek yatirim mi oluyor.i̇lk üç gün çaliş sonra bekleki̇ bi̇tsi̇n.ayiptir yahu 2 aydir evi̇n önü kazili.madem başladiniz bi̇r yeri̇ bi̇ti̇ri̇n.bi̇r yer bi̇tmeden di̇ğeri̇ne gi̇dersen bi̇tmez o yatirim.yedi̇ği̇ni̇z küfürlerle kalisiniz.hemde sağlam küfür öyle boş deği̇l

banner236

İnağzı’nda lağım patladı.... Rezalete...

Haberi Oku