Başsavcı, 'Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz'

ZONGULDAK 05.09.2017, 13:32 05.09.2017, 13:39
808
Başsavcı, 'Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz'
 Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız adli yıl açılışıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, FETÖ dahil tüm terör örgütlerine verdikleri mücadeleye devam edeceklerini söyledi. 

Yağız yaptığı açıklamada, “Bir gelenek haline gelen Adli tatilden sonra, yeni bir heyecanla, yüklenmiş olduğumuz onurlu görevi, yerine getirecek olmanın mutluluğunu taşıyoruz. 
Devletin temelini oluşturan ana güçlerden biri de yargı erkidir. Kamu düzeninin temini, temel hak ve özgürlüklerin korunması ve adaletin sağlanabilmesi ancak, yargısal faaliyetlerin eksiksiz ve zamanında yürütülmesi ile mümkün olacaktır. Bu amaç doğrultusunda, tüm yargı mensuplarının, şimdiye kadar olduğu gibi, var güçleriyle ve özveriyle çalışmaya devam edecekleri şüphesizdir.

Bir toplumun huzur içerisinde yaşaması, adil, hızlı, erişilebilir, güven duyulan, insan haklarına saygılı ve etkin bir yargı ile gerçekleşecektir. Yargının hızlı ve sağlıklı işlemesi, hukuk devletinin gerçek güvencesidir. Biz yargı mensuplarına ülkemizin huzur ve güvenine kast eden FETÖ dahil tüm terör örgütlerine karşı verilen onurlu mücadelemizde hukuk ve kanunlar yol göstericimiz, Yüce Türk Milletinin desteği en büyük motivasyon kaynağımız olmaktadır.

Demokrasinin temeli hukuk devleti, devletin temeli adalettir düşüncesiyle, yeni adli yılın, tüm yargı mensuplarına sağlık ve esenlik getirmesini, adliyemiz, ilimiz ve ülkemiz için başarılı geçmesini diler, saygılar sunarım” dedi.

Yorumlar (0)
27
az bulutlu