ZONGULDAK:
BAYRAK KRİZİ!
 Her şeye twit atan Emniyet Müdürü Turanlı, AKP bayraklarının günlerdir indirilmeyişine yükselen tepkilere kulaklarını tıkıyor

BAYRAK KRİZİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak mitingi nedeniyle kent merkezine asılan yüzlerce metre uzunluğundaki AKP bayraklarının kaldırılmayışı krize neden oldu. CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi Zonguldak Valiliğine dilekçe vererek bayrakların derhal kaldırılmasını istediler. Yasa gereği sadece kendi parti binalarının önlerine bayrak asabilen siyasi partiler, miting günü astıkları bayrakları ertesi gün kaldırmak zorunda. Öte yandan her olayda twit atan Emniyet Müdürü Metin Turanlı ise bayrak kriziyle ilgili susmayı tercih ediyor.  Vatandaşlar Turanlı’yı tarafsızlığa ve yasalara uymaya davet ediyor.

CHP: “AKP ANLAŞMAYI BOZDU”

Halkın Sesine konuşan CHP İl Başkanı Hakkı Güney, yapılan işin siyasi etikle bağdaşmadığının altını çizerken, “Konuyla ilgi sorumlu Zonguldak Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Bey ile tam 7 kez telefonla konuştuk. Valilikte yaptığımız toplantıda centilmenlik anlaşması yaptık ama AKP bunu bozdu. Kendileri bize miting günü bayrakları kaldırmamızı rica ettiğinde biz onları kırmadık. Ancak girişimlerimize rağmen AKP bayrakları 3 gündür indirmiyor” dedi.

İYİ PARTİ: “GEREKİRSE SÖKERİM”

İYİ Parti İl Başkanı Suat Mısırlıoğlu ise emniyete defalarca söylemelerine rağmen 3 gündür asılı olan AKP bayraklarının indirilmediğini belirterek bugün de indirilmemesi halinde partilerinin önüne asılan bayrakları bizzat kendisinin söküp atacağını söyledi. Mısırlıoğlu, yapılan uygulamanın antidemokratik olduğunu, bu ayıbın derhal sonlandırılmasını istedi.

SP: “YASAR HİÇE SAYILIYOR”

Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar ise AKP bayraklarının mitingden sonra kaldırılması gerekirken yetkililerin görevini yapmadığını ifade ederek, “AKP ile başlayan parti devleti anlayışı yasaları da hiçe sayıyor. Seçim kuruluna gerekli yasal başvuruyu yapmamıza rağmen AKP bayraklarının indirilmeyişi hukuksuzluğun hakim olduğu Türkiye’nin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor” dedi. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Meftun Sayılı 10 ay önce

bunlar ilkelce yapılan haksız uygulamalardır.
yetkili ve sorumluları suçlu durumuna düşürürken, iktidara da bir şey kazandırmaz

Misafir Avatar
caydamariı 10 ay önce

nede olsa oda bir akpartili

banner236


Haberi Oku