ZONGULDAK:
BELEDİYE'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Zonguldak Belediyesi’nde deprem… Başkan Akdemir yetkisini kullanarak hiçbir gerekçe göstermeksizin Başkan Yardımcısı Şenol Şanal’ı görevden aldı…

BELEDİYE’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, aylardır gerginlik yaşadığı Başkan Yardımcısı Şenol Şanal’ı dün şok bir kararla görevden aldı. Şenol Şanal’ın görevden alındığına dair yazı ilgili makama tebliğ edildi. Başkan Akdemir’in Şenol Şanal’ı 49. maddedeki yetkisini kullanarak görevden aldığı öğrenildi. Öte yandan Akdemir ile Şanal arasında yaşanan gerginlikte TOKİ’de yaşanan kaçak su iddiaları bardağı taşıran son damla olmuştu. Yaklaşık 10 gündür raporlu olan Şenol Şanal’ın görevden alınması kamuoyunda şok etkisi yarattı.

ŞANAL’IN İPİNİ UZUN ÇEKTİ

Göreve başladığı tarihten itibaren Şanal’la fikir ayrılığına düşen Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, birkaç kez Şenol Şanal’ı görevden almak istemiş ama CHP Meclis Grubu’nun tepkisiyle karşılaşmıştı. CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’un başını çektiği yönetim kurulunun ısrarlı tutumu Akdemir’in ekmeğine yağ sürdü. Bir süredir bekletilen karar dün Şanal Ankara’dayken hayata geçirildi. Halkın Sesi’ne konuşan Şenol Şanal, ‘Şimdilik susuyorum. Konuşmam gerektiğinde konuşacağım. Ben de kararı başkalarından öğrendim. Nezaketen bana bilgi verebilirdi. Gerekçesini merak ediyorum’ dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
taner genc 3 yıl önce

bu belediyeye nezaman kayyum atanacak baska bu sehir duzelmez

Misafir Avatar
deniz kara 3 yıl önce

meclis uyelerinin cogunluk kararıyla seçilen ve ne parti nede meclis uyelerine sorulmadan görevden alınan anti demokratik uygulamayı kınıyoruz.adalet için yürüdüğmüz bu günlerde adaletsiz sorgusuz sualsiz tek başına alınan kararı şiddetle red ediyoruz.chp ilkeleri bu degildir.

banner228

TAM 5 SAATTİR BOŞA AKIYOR... BELEDİYE ORTADA...

Haberi Oku