ZONGULDAK:
BEÜ dişçileri köylerde

Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Kozlu Köy Okulları Öğrencilerinin Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması

 

İlköğretim çağındaki çocukların sağlıklı olmaları ile öğretim başarıları arasında yakın bir ilişki bulunmaktadır. Çocuklar sağlıklı olduğunda öğretim kurumlarına devamları artmakta ayrıca bu durum öğrenme süreçlerine olumlu katkısı bulunmaktadır. Okul çağı çocuklarında sıklıkla görülen sağlık sorunlarından biri de ağız ve diş sağlığı sorunlarıdır.

BEÜ basın bürosundan verilen habere göre Köy okulları öğrencilerinin ağız ve diş sağlığı taraması iş birliği protokolü gereğince; Kozlu ilçesine bağlı taşımalı eğitim yapan köy okullarında eğitim gören 6-10 yaş arasındaki okul çağı çocuklarının ağız diş sağlığı taramaları sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleriYrd.Doç.Dr. Levent Demiriz ve Yrd.Doç.Dr. Ebru Hazar Bodrumlu, Yrd.Doç.Dr Simge Durmuşlar Arş.Gör. Merve Ataş ve son sınıf stajyer öğrencilerinin katkılarıyla yapılacak.

Bu protokol ile ağız ve diş sağlığı konusunda hem eğitim vererek, erken yaşlardan itibaren ilköğretim öğrencilerinin bilincinin artırılmasına katkı sağlamak, hem de ağız diş sağlığı açısından taramaları yapılarak tedaviye ihtiyacı olan çocukların tedavi sürecini başlatmak için gerekli yönlendirme çalışmalarını yapmakta ayrıca diş hekimliği mesleğinin tanıtılması amacıyla daKozlu Kaymakamlık Makamında Kaymakam Ahmet Karakaya, Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Emre Bodrumlu, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Kozlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Keleş ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Esra Bağcıoğlu’nun katılımıyla “Ağız ve Diş Sağlığı Taraması İşbirliği Protokolü” 07 Şubat 2017 tarihinde imzalandı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Yavuzyılmaz ZGC’yi ziyaret etti

Haberi Oku