FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
BEÜ Herkesi Çevreye Duyarlı Olmaya Davet Etti

Çevre bilincini geliştirmeye yönelik örnek uygulamaları, enerji, atık ve ulaşım politikaları ve yeşil kampüsler oluşturma konusundaki yatırımlarıyla Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ), dünya genelindeki sıralamada yerini hızla yükseltmeyi sürdürüyor. Basın bürosundan verilen habere göre Çevre duyarlılığıyla örnek teşkil eden BEÜ, 5 Haziran Çevre gününde çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.

BEÜçevre bilincinin oluşturulabilmesi ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi için kararlılıkla sürdürülen çevre politikaları kapsamında Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi Sosyal Komitesi’ nin ortak projesiyle İbn-i Sina Kampüsü Muzaffer Tayyip Uslu Okuma Salonu bahçesinde Diş Hekimliği Fakültesi 1. Sınıf öğrencileritohum ekip kampüsün peyzaj çalışmalarına katkıda bulundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi,Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Geri Dönüşüm Projesini de kararlı bir şekilde uygulamayı sürdürüyor. İbn-i Sina kampüsünde yer alanda birimlerden Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’ nde eksik olan 42 adet geri dönüşüm kutusu tamamlandı. Bu vesile ile sınav döneminde olan BEÜ ailesinin en büyük paydaşı olanöğrencilerkullanmayacakları çalışma notlarını çöp kutuları yerine geri dönüşüm kutularına bırakarak çevreye katkıda bulunuyor.

Türkiye Bilim Sanayicileri ve İş Adamları İktisadi Derneği  ve Bülent Ecevit Üniversitesi arasında yapılan protokolle her kampüse Elektronik Atık Kutuları yerleştirilecek ve eğitim programları daen kısa sürede yapılacak.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
halktan biri 2 yıl önce

beü önce gelsin termik santrallerin çevreye ve insana verdiği zararları konu alan bir çalışma yapsın. yaptıklar hep boş işler maalesef... üniversite değil şov meydanı gibi

banner228

BJK KONGRE ÜYESİ SELİM ALAN, ÇEBİ’Yİ...

Haberi Oku