FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
BEÜ Yabancı Uyruklu Öğrenci KontenjanlarınaRekor Başvuru

Her yıl Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanını ve başvuru sayısını arttıran Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ)  ilgi, bu başvuru döneminde rekor sayıya ulaştı.19 Haziran - 23 Temmuz tarihleri arasında dünyanın farklı birçok ülkesinden toplam 11.027 yabancı uyruklu öğrencisisteme internet üzerinden başvurdu. 

Üniversite basın  bürosundan verilen habere göre BEÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Murat İnce; “Yabancı uyruklu öğrencilerin başvurularını 19 Haziran tarihinden bu yana online olarak aldık. 23 Temmuzda da başvurular sona erdi. 11.027 başvuru; dünyanın dört bir yanından yabancı uyruklu öğrencinin üniversitemize olan yoğun ilgisinin bir neticesi. Ve bu rekor başvuru, üniversitemizin uluslararasılaşması için yapılan çalışmaların olumlu ve önemli bir göstergesi. 25 Temmuz - 1 Ağustos tarihleri arasındaki titiz bir değerlendirme sürecinin ardından; 701 lisans, 585 önlisans öğrencisi olmak üzere toplam 1286 yabancı uyruklu öğrenci üniversitemizde eğitim almaya hak kazanacaktır. Eylül ayı itibariyle, yeni kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerle birlikte, üniversitemizde 2000 dolaylarında yabancı uyruklu öğrencinin eğitim alacağını öngörmekteyiz” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ÜNİVLİ 13 ay önce

kaçtanesi̇ ameri̇ka i̇ngi̇ltere gi̇bi̇ ülkelerden geli̇yor . fi̇li̇sti̇n suri̇ye afgani̇stan ... barinma bursu yemek i̇çme ulaşim cabasi . bence gelmesi̇nler . pi̇yasayi̇ yükselti̇yorlar .500 tl li̇k eve 750 tl veri̇p 15 ki̇şi̇ yaşiyorlar .

banner234

banner236

banner228

Çaycuma Karnaval Yeri

Haberi Oku