ZONGULDAK:
BEÜ Yeni Programlar İle Nitelikli Büyümesine Devam Ediyor
Ulusal ve uluslararası alanda yürütülen bilimsel, akademik, sosyal ve kültürel faaliyetler ve elde edilen başarılar ile Batı Karadeniz Bölgesi’nin tercih edilen üniversitesi haline gelen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, bünyesine kattığı yeni lisans ve önlisans programları ile büyümesine devam ediyor.

Bu kapsamda, Üniversite Rektörlüğünün, bölüm, anabilim dalı ve program açılmasına ilişkin teklifinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Yürütme Kurulu’nun 08/01/2020 tarihli toplantısında alınan kararla açılması onaylanan Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalı; İletişim Fakültesi altında Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, Radyo, Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı lisans programları ile Devrek Meslek Yüksekokulu bünyesinde Pastacılık ve Ekmekçilik ön lisans programına yeni akademik dönemde öğrenci alınması planlanıyor. Alınan bu kararla,  üniversitedeki toplam lisans bölümü sayısı 161, önlisans program sayısı ise 135’e yükselmiş oldu.

YÖK tarafından açılması onaylanan yeni lisans ve önlisans programları ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Çufalı, Üniversite bünyesine kazandırdığı yeni bölüm ve programlar ile eğitim kalitesini yükseltmeye dönük çalışmaların yanı sıra, öğrenci sayısını artırma faaliyetlerine bir yenisinin daha eklendiğini vurguladı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin altyapısını güçlendirecek akademik birimleri açarak üniversitenin küresel ölçekte rekabet edebilirliğini artırmaya dönük çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğini belirten Rektörümüz yeni açılan bölüm ve programlarımızın ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.(Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Erol 1 ay önce

Parlatma haberlerle üniversite olunmuyor.Her tarafı taş binaya çevirdiler.Imam hatipcilere mekan yaptılar.Sanki ilahiyat üniversitesi oldu BEÜ adını değiştirinde tam olsun

Misafir Avatar
Erol 1 ay önce

Şişirilmiş haberlrrle ünıversite olunmuyor.

Misafir Avatar
Esra Altıntaş 1 ay önce

Keşke öğrenci gondereceginize devregi de biraz geliştirseniz. Okul okunulacak bir yer değil, sosyal faaliyet sıfır kısacası köy gibi bir yer.

banner228

Erol’dan, Divan Toplantısına Davet

Haberi Oku