ZONGULDAK:
BİLSEM'de 3D Yazıcılarla Maske Üretimi Başladı

Zonguldak Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi’nde Korona Virüsle mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına destek amaçlı 3D yazıcılarla yüz koruyucu siperlik maske üretimine başlandı.

Merkez ilçede 3D yazıcısı olan okullardan alınarak Bilim ve Sanat Merkezine getirilen 9 yazıcı ile yapılan çalışmaya Bilişim Teknoloji öğretmenleri de destek verdi. Vali Erdoğan Bektaş ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner ve İl Mili Eğitim Müdürü Harun Akgül yapılan çalışmayı yerinde ziyaret ederek bilgi aldı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş yapılan çalışmanın ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte sağlık çalışanları için çok önemli ve değerli olduğunu söyledi. Ayrıca Bilim ve Sanat Merkezi bu anlamlı çalışma ile adeta fabrikaya dönüştürüldüğünü ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti. Bilim Sanat merkezi her zamanki gibi üretmeye devam ediyor dedi.

Kurum Müdürü Muharrem Çivicioğlu, maske üretiminde kendilerine destek veren İl Milli eğitim Müdürlüğüne, 3D yazıcılarıyla destek veren merkez ilçe okul müdürlerine ve Bilişim Teknoloji öğretmenlerine teşekkür ederek üretim tüm hızıyla devam edeceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku