FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
'BİR MADENCİNİN YAŞAMI ORTAYA KONMUŞ”
 MADEN İŞÇİLERİ RESİM SERGİSİNİ ZİYARET EDEN DEMİRCİ

“BİR MADENCİNİN YAŞAMI ORTAYA KONMUŞ”

Ressam İrfan Ertel’in TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde 3-10 Haziran tarihleri arasında sergilediği “Maden İşçileri Resim Sergisi”ni ziyaret eden Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci; “Bir madencinin yaşamı her yönüyle ortaya konmuş. Hocamızın emeğini saygıyla selamlıyorum” dedi.

GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile birlikte sergiyi ziyaret eden Demirci’ye ressam Ertel, resimlerde işlemiş olduğu temalar ve vurgulamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Demirci; ressam Ertel’in maden işçisinin çalışma hayatını, iş kazalarını, ölümlerini, umutlarını, madenci ve ailesini işleyen resimlerini incelediğinde, bir madenci olarak duygu travması yaşadığını belirterek, serginin maden işçilerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde mutlaka sergilenmesi gerektiğini vurguladı.

Ressam İrfan Ertel, sergiyi TTK’ya bağlı Karadon, Kozlu ve Üzülmez’ de de sergilemeyi düşündüğünü ve daha sonra ülke genelinde madenciliğin yoğun olduğu bölgelerde sergilemeyi düşündüğünü söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BJK KONGRE ÜYESİ SELİM ALAN, ÇEBİ’Yİ...

Haberi Oku