ZONGULDAK:
'BOY VAR YÜREK YOK”

 Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in “bayramdan sonra seyyar satışlara son verdireceği” sözünü tutmadığını söyleyen balıkçılar isyan etti

“BOY VAR YÜREK YOK”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in kent merkezindeki seyyar balıkçıları bayramdan hemen sonra tamamen kaldıracağı yönündeki sözünü tutmadığını söyleyen balıkçılar isyan etti. Kentin her yerinde bulunan seyyar satışlar nedeniyle kendilerinin elektrik su gibi faturalarını bile ödeyemediklerini söyleyen Balıkçı Bayram Yılmaz,  “Zabıta Müdürü diye birilerini getiriyor. Boy 2 metre ama yürek yok. Yürek olmadıktan sonra bu iş olmuyor” dedi.

Yılmaz yaptığı açıklamada, “Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir yaptığımız görüşmede bize bayramdan sonra seyyar balık satışına son verdireceğini, bizi hep bir arada toplayacağını söylemişti. Ama söyledikleri tamamen yalan oldu. Yüreği olmayan insanların bu şehirde siyaset yapma şansı hiç yok. İnsan yüreğini koymalı. Bir de belediye başkanı denilen kişi altındaki kitleye hitap etmeli. Daire müdürlerine, zabıtalarına hakim olmalı. Masasından kalkmayan belediye başkanı şu Zonguldak’a nasıl hizmet edebilir. Ellerim kırılsın, kafam kırılsın ona oy vermeseydim. Burada hep kötü ben oluyorum. Belediye Başkanı neden seçilmiş. Biz birbirimizi sevip sayıyoruz. Ama bu memlekete hizmet etmedikten sonra ben onu sevsem ne olur o beni sevsem ne olur. Bu iş sevgi saygıyla olacak iş değil. Biz burada 10 tane devletine vergisine veren, sigortalı işçi çalıştıran, elektrik suyunu veren esnaflarız. Buradaki insanlara yazık değil mi? Esnafını düşünmeyen bir belediye başkanı düşünebilir miyiz? Zonguldak Cumhuriyetin ilk kentiyken şimdi belde olduk. Gitsin Çaycuma’dan, Bartın’dan, Karabük’ten, Kastamonu’dan örnek alsın. Onlarda AKP’nin belediye başkanları değil. Nasıl hizmet ettiklerini bir görsün. Çaycuma’da, Bartın’da, Karabük’te bir tane seyyar satıcı var mı? Zabıta Müdürü diye birilerini getiriyor. Boy 2 metre ama yürek yok. Yürek olmadıktan sonra bu iş olmuyor. Zonguldak’ta bir tane kaldırım yok. Çay ocaklarının içinde Allah’ın kulu yok, hep kaldırımlarda oturuyorlar. Aile geçemiyor kaldırımlarda. 40 tane Zabıta bu seyyarları kaldıramıyorsa bunun altında kesin bir şey vardır. 190 TL ceza yazıyorlarmış. Yazsan ne olacak. Adam zaten dünya para kazanıyor. Ona dokunmuyor ki. Alsana elinden balığını sonra dağıtsana garip gurabaya. Alsana adamların elinden arabalarını. Yağma Hasan’ın böreği Zonguldak” şeklinde konuştu. (Umut ERSES)

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Tophane Operasyonunda 4 Tutuklama

Haberi Oku