ZONGULDAK:
'Bozkurt işareti MHP'ye aittir”
MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, İYİ Partililerin bozkurt işareti kullanmasına tepki göstererek, "Bozkurt işareti ve ülkücülüğün adresi Milliyetçi Hareket Partisi'dir” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay ve yönetimi, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni (ZGC) ziyaret etti.

Erbay ve yönetimini, ZGC Genel Başkanı Derya Akbıyık ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile gazeteciler karşıladı. Ziyarette, kent gündemi ile ilgili konular konuşulurken, karşılıklı görüş alışverişinde de bulunuldu. ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Erbay ve yönetimine teşekkür ederek; "Bugün MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay ve yönetimi bizleri ziyaret etti. Teşekkür ediyorum. Nezaket ziyareti haricinde vereceği açıklamalar için teşekkür ediyorum." dedi.

 

ÜLKEMİZİN HUZURUNU BOZACAK HER TÜRLÜ GİRİŞİMİN KARŞISINDA OLACAĞIZ

MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay'da Zonguldak'ın her sorununda çözüm arayışı içinde olacaklarını belirterek; "MHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak bugün ZGC'yi ziyaret ettik. 5 Eylül'de Genel Kurulumuzu yaptık ve göreve başladık. Zonguldak'ın her sorununda biz varız. Çözüm önerilerimizi de gelecek günlerde göreceksiniz inşallah. Pandemi sürecinde zor günler yaşıyoruz. Sınır ötesi operasyonlarda ülkemizi çökertmek istiyorlar. Bu durumda ülkemiz elbette ekonomik sıkıntı çekiyor. Ben bu sıkıntıları aşacağımızı düşünüyorum. Ülkemizin huzurunu bozacak her türlü girişimin karşısında olacağız." ifadelerine yer verdi.

 

MAKZON PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

MHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, Üzülmez Kültür Vadisi projesi ile ilgili de açıklamada bulunarak; "Üzülmez Kültür Vadisi Projesinin Zonguldak'a önemli katkılar sağlayacağını düşünüyor ve destekliyoruz.

Zonguldak'ın kalkınması için hazırlanan ve yürütülen kalkınma ajansları tarafından, valilik tarafından yürütülen projeler var.  MAKZON Projesi, üzülmez bölgesini kalkınması, Üzülmez7in tekrar eski canlılığına kavuşturulması için önemli görüyoruz.  Kültün vadisi projesi, yine ölü bölge halinde olan Üzülmez'in Zonguldak'ın kalkınmasına gelecekte önemli katkılar sağlayacaktır. MAKZON biraz zaman alacaktır ama güzel bir proje. Bu projenin desteklenmesini istiyoruz. Şehre olumlu yansıyacaktır. Bu bölgeye yapılacak bir projenin şehre önemli katkıları olacaktır" dedi.

 

TAŞKÖMÜRÜ ZONGULDAK İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR

Taşkömürünü Zonguldak için vazgeçilmez olduğunu belirten MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, "Taşkömürü Zonguldak'ın vazgeçilmezidir. Ulu önder Atatürk'ünde dediği gibi Zonguldak'ın derin toprakları altındaki maden ne kadar değerliyse Zonguldak'ta bizim için o kadar değerlidir. Zonguldak'ta Zonguldak'a yılarca bakacak maden kömürü olduğunu biliyoruz yer altında.  Tabi bunu ekonomik şekilde işletilmesi, ekonomiye katkı sağlaması devletimizin atacağı adımlarla sağlanacaktır. Bunun yolunu ve yöntemini devletimiz verecektir." şeklinde konuştu.

 

DÜNYADA İSLAMİYATİN SAVUNUCUSU TÜRKİYE'DEN BAŞKA BİR ÜLKE KALMADI

Fransa'ya boykot kararını desteklediklerini belirten Süleyman Erbay, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u kınıyorum. İslamiyet’e ve Müslümanlara karşı yapılan açıklamaları doğru bulmuyoruz. Fransız ürünlerini boykot ederek tepki göstermemiz gerekiyor.  Dünyada İslamiyet’in savunucusu Türkiye'den başka bir ülke kalmadı. Bunu herkes görüyor.  Dost bildiğimiz Arap ülkelerin Azerbaycan ve Türkiye'ye karşı düşmanlık yapan ülkelere destek olmaları bizim için üzücü. Fransa'yı da kınıyorum. " diye konuştu.

 

BOZKURT İŞARETİ SADECE MHP'YE AİTTİR

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener'in Kayseri Erciyes Tekir Yaylası’ndaki Başbuğ Otağı’nda partililerle birlikte bozkurt selamı ile hatıra fotoğrafı çektirmesine de tepki gösteren MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, İYİ parti'ni terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP ile işbirliği yaptığını hatırlatarak, "Bozkurt işareti ve ülkücülüğün tek adresi Milliyetçi Hareket partisidir. Bu tartışma götürmezdir. Madem bu kadar ülkücüydüler, bu kadar bozkurt işaretini seviyor idiler HDP’ye belediye kazandırdılar, MHP'li belediyeleri kaybettirdiler, HDP'ye kazandırdılar. Bunu başka bir açıklamasını yapmaya gerek yok. Bir ülkücü devletini sever. Devletine kurşun sıkan bir terör örgütünün siyasi uzantısını kesinlikle desteklemez ve yanında yer almaz. Dolaylı da olsa desteklemez. " diyerek tepki gösterdi.

Haber: Şebnem Saka


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali 1 ay önce

bu sembol türk hakanları tarafından başarı anlamına gelen bir zafer işaretidir. batıya göç eden, hun, kıpçak, peçenek türkleri aynı zamanda bu işareti soy belirtir olarak yani ben türküm” manasında da kullanmışlardır.kimsenin tekelinde değildir.

banner228

TSO üye aidat borçlarını yapılandırıyor

Haberi Oku