FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
Bu acıyı unutmuyoruz

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 6 Nisan 2012’de meydana gelen köprü faciası nedeniyle yayımladığı mesajda, “Yüreğimizi yakan bu büyük felaketi unutmuyoruz. Bir daha aynı acıları yaşamamak için de unutulmasına fırsat vermeyeceğiz” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ilçede, 6 Nisan 2012’de meydana gelen ve 15 kişinin ölümüyle sonuçlanan köprü faciası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı belediye basın bürosundan yayınladığı mesajında, “6 Nisan Çaycuma tarihinin en acılı günlerinden biridir.  O gün Çaycuma Köprüsü’nün çökmesi sonucunda ırmağa düşen 15 hemşehrimizi kaybettik.  Hatıralarımızda derin izler bırakan bu elim olay sonrasında 11 vatandaşımızın cansız bedeninin bulunması aylara yayılırken, 4 vatandaşımıza hâlâ ulaşamadık. Yüreğimizi yakan bu büyük felaketi unutmuyoruz. Bir daha aynı acıları yaşamamak için de unutulmasına fırsat vermeyeceğiz. Facianın meydana geldiği köprünün hemen başına diktiğimiz anıtla yitirdiğimiz hemşehrilerimizin aziz hatıralarını yaşatıyoruz” dedi.

 

FACİALARIN ARKASINDA HEP İHMALLER ZİNCİRİ VAR

Faciaların maddi manevi pek çok sonucu olduğunu söyleyen Kantarcı, “Önceden önlenmesi mümkün olan kazalarınfacialar yaratıp, büyük maddi-manevi sonuçlar doğurması kabul edilemez. Meydana gelen facialar incelendiğinde tümünün arkasında bir ihmaller zinciri olduğu görülecektedir. İhmalleri engellemek içinse insanı önceleyen bir anlayış ve sorunlara bilimin emrettiği kurallarla yaklaşmak gereklidir. İnsanına değer veren tüm yönetimlerin sahip olması gereken ilke budur. Önlemek, sonrasında oluşacak bedelleri ödemekten daha ucuz ve insanidir. Bunu becerebilen toplumlar, aynı zamanda çağdaş uygarlık seviyesine ulaşan toplumlar da olacaktır.  Bu duygularla kazada kaybettiğimiz tüm yurttaşlarımızı rahmetle anıyor başta aileleri olmak üzere tüm Çaycuma halkına bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” diyerek mesajını tamamladı.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Atatürk Anıtı Bakıma Alındı

Haberi Oku