ZONGULDAK:
BU ETİ BİZ YİYORUZ!
Halkın Sesi whatsapp ihbar hattına gelen bu fotoğraflar Zonguldaklıların hangi koşullarda et yediğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. 
Geçtiğimiz hafta yapılan belediye meclisinde zarar ettiği gerekçesiyle belediye mezbahanesini kapatan Zonguldak Belediyesi’nin bu haber ve fotoğraflardan sonra nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor. 
Belediyeyi kamu hizmetinden öte mahalle bakkalı gibi kar-zarar mantığıyla yöneten Başkan Selim Alan, açıklamasında Çaydeğirmeni’nde özel bir mezbahane olduğunu, dolayısıyla bir mezbahaneye ihtiyaç olmadığı söylemişti. Bu açıklama bazı yazarlar tarafından “Belediye Başkanı özel bir girmeye rant mı sağlıyor” şeklinde eleştirilmişti.
Son derece sağlıksız koşullarda ve kaçak kesim yaparak Zonguldak şehir içinde faaliyet gösteren restoran ve kasaplara getirilen etlerin hangi koşullarda taşındığı bu fotoğraflarla belgeleniyor. 
Fotoğrafta sokakta yürüdüğü, tuvalete girdiği ayakkabılarla et nakil aracına binen görevli hiç bir hijyen tedbir ve özel koruma olmayan eti yerde sürükleyerek aşağıda bekleyen görevliye veriyor. O da normal koşullarda bez ya da naylonla kaplanması gereken eti, toz-toprak ve egzoz gazı arasında sırtlayarak satılmak üzere kasaba taşıyor. 
Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı tarafından yapılan kaçak et denetimlerinde Zonguldak’ta on ayrı firmada at eti ve kanatlı hayvan eti çıkmasına rağmen, halk sağlını hiçe sayarak mezbahaneyi kapan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın bir an önce bu yanlıştan vazgeçmesi bekleniyor. Her seferinde iktidar partisi belediyesi olmakla övünen, seçim öncesi Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanının referans olduğu Selim Alan’ın ilgili bakanlıklardan destek alarak mezbahaneyi yeniden hizmete açması isteniyor.
Aksi takdirde yeni at eti skandallarının tek sorumlusu Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan olacak!
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
belediyeci 11 ay önce

mezbahaların denetimi tamamen tarım bakanlığında olup belediyelerin gıda denetiminde bir yetkisi bulunmamaktadır.

Misafir Avatar
fatma 11 ay önce

Bunları görmeniz için mezbahanenin kapatılması gerek yoktuki etlerin nakliyesi hep böyle sağlıksız canlı hayvan aracına kasaptan konulup giden etleri de gördüm arabanın bagajına konnıda Zonguldakta Denetim sıfır

banner228

TACİZCİLERİN ARKASINDA HANGİ MİLLETVEKİLİ...

Haberi Oku