FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Bu evde oturmak cesaret ister!

Zonguldak’ta 4 kişilik Çağlar ailesinin oturduğu ev tasman bölgesi nedeniyle yan yattı.

Bu evde oturmak cesaret ister! 

Zonguldak’ın Ontemmuz Mahallesi Ayyıldız Caddesi’nde oturan Çağlar ailesi yaklaşık 20 yıldır oturdukları evin yan yatmasından dolayı sıkıntılı günler geçiriyor. 

Tarımdan emekli olan ve 1000TL’nin altında aldığı emekli maaşıyla 2 çocuğunu okutmaya çalışan 52 yaşındaki baba Osman Çağlar, birçok kuruma başvurduklarını fakat herhangi bir yardım alamadıklarını belirtti. 1993 yılından bu yana mevcut evde oturduklarını ve 53 yaşındaki eşi Naciye Çağlar ile birlikte 18 ve 7 yaşındaki kızlarını büyüttüklerini dile getiren baba Osman Çağlar, yağmur yağdığında evlerinin çatısının aktığını ve evde bazen fare ve yılanların gezmesini engelleyemediklerini vurguladı. 

Baba Çağlar yaptığı açıklamasında, “Elimizde belgeler var müracaat etmediğimiz yer kalmadı hiçbir tanesi oturamazsın diyor ama destek veren biri yok. Zaman o kadar kötü oldu ki kardeş kardeşe bile destek olmuyor. Tamir kaldırmaz burası temelden yapılması lazım dediler. Ben istiyorum. Bir fırtınada ev sallanıyor. Bu ev 70 senelik bir ev. Her tarafı leş içerisinde badana yapsak bile tutmuyor. 2007 yılından bu yana bu evde oturulamaz belgesi de var ama destek olan kimse yok. Yağmur yağdığında çatıdan sırılsıklam su akıyor. Valilik AFAD’a gönderdi. Biz oraya gittik ‘biz yardım etmiyoruz mahallede bir heyelan vs. olduğunda destek oluyoruz’ dediler. Emekli maaşımız 950 TL. Elimiz kolumuz bağlı. Ek iş deseler ek iş zaten yapamıyoruz” dedi. 

BİR YARDIM ELİ UZANSIN

 Hayırseverlerden bir yardım eli uzatılmasını beklediklerini belirten Anne Naciye Çağlar ise, “Hayırseverlerin sesimi duyup yardım etmelerini istiyoruz. Evimizin biran önce yapılmasını istiyorum. Başvurmadığımız yer kalmadı. TV programlarına bile başvurduk ama cevap alamadık. Nereye gittiysek hep elimiz boş döndük. İnşallah birisi yardımda bulunurda evimizi yaparlar. Eve fare de yılanda girdiği oldu. Çocuklarımız evde şuan el lambalarıyla duruyor. Sürekli evde fare akrep oluyor. Yağmur yağdığında her taraf akıtıyor. Yoldan araba geçtiği zaman evimiz her an yıkılacak gibi sallanıyor. Her akşam yatağa girdiğimizde dua ediyoruz. Ben yetkililerden hayırseverlerden evimizin yapmalarını istiyoruz. Yardım ellerini inşallah el uzatırlar. Elimizden bir tek dua etmek geliyor” ifadelerine yer verdi. Barış DOĞAN – Umut ERSES

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

YAVUZASLAN’I KAYBETTİK

Haberi Oku