ZONGULDAK:
'BU KAFA' O KAFA!
Dünkü köşe yazısında “Kız Meslek Lisesi’nin korunma kararı alınırken kayda geçen ‘Mesleki ve teknik eğitimlerinin sağlanmasında hizmet sunarak yapının hatıra değerine haiz olduğu kanaatine varıldığından” ifadesi Zonguldak Genelevi için geçerli değil mi?” diye yazan Ali Rıza Tığ’a toplumun her kesiminden tepki yağdı.

Bu zamana kadar yaptığı pek çok haberle basın ahlak ilklerini çiğneyen Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ, bu kez, çıtayı daha da yükselterek Kız Meslek Lisesi ile kapatılan genelevi bir tutan bir yazı yayımladı. Tığ, “Bu dönem hizmet gelmezse, bir daha asla gelmez” başlıklı bugünkü köşe yazısında, "Zonguldak Valiliği tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde kapatılan Zonguldak Genelevi’nin 1910 yılında açıldığı tahmin ediliyor. Kız Meslek Lisesi’nin korunma kararı alınırken kayda geçen ‘Mesleki ve teknik eğitimlerinin sağlanmasında hizmet sunarak yapının hatıra değerine haiz olduğu kanaatine varıldığından’ ifadesi Zonguldak Genelevi için geçerli değil mi? Eskiler öyle anılar anlatıyorlar ki! Üstelik, Acılık’taki Zonguldak Genelevi’nde evi olan ve hala hayatta olan kişiler var Zonguldak’ta. Siyasetin, ticaretin, sosyal hayatın içinde" dedi. Tığ’ın bu ifadelerini toplumun her kesiminden tepki yağdı.

BU KAFALARI GERÇEKTEN BİR KADININ DOĞURDUĞUNA İNANAMIYORUM
Sosyal medyada yapılan karşılaştırma ile adeta dehşete düştüğünü ifade eden yorumculardan biri “Ben okurken utandım ne biçim benzetmeler bunlar, hizmet konusunda kimi isterse desteklesin, tamam. Ama bu hiç yakışık almamış” derken, bir diğer yorumcu, “Bu kafaları gerçekten bir kadının doğurduğuna inanamıyorum bu dönemde öğrendiğimiz tek bir şey var kötülük her haliyle vücut bulmuş ve iğrençlik bir de... bi bitmediler...”  “dedi. 

TESTİNİN İÇİNDE NE VARSA AĞZINDAN O DÖKÜLÜR
Bir diğer yorumcu, yazıya, “İyi ki ‘Kız’ Meslek Lisesi ile karşılaştırma yapmış yoksa ‘erkek’ lisesi ile karşılaştırsa birileri toplanıp cevabını fiziksel olarak verirdi. Bence ödipal bir durum yok ama zikri neyse fikri de o dediklerinden” şeklinde tepki verirken, diğeri, “Testinin içinde ne varsa ağzından o dökülür. Zavallılık genlerine işlediğinden, beyin başka işlev görmüyor” ifadelerini kullandı.

TIĞ’IN SABIKA DOSYASI KABARIK
Daha önceleri yazdığı belden aşağı yazılarla nedeniyle pek çok sabıkası olan ve Basın İlan Kurumu, Basın Konseyi başta olmak üzere birçok meslek örgütünden ceza ve kınama alan Tığ’ın bu yazısına ilgili kurumların ne tepki vereceği merak ediliyor.

(Halkın Sesi)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kasım 3 ay önce

alirıza basın özgürlüğü adı altında rezillikler yapmaya devam ediyor ve devlette buna seyirci kalıyor.yazıklar olsun.o kadarda haklı görüyorki kendini asıl sorun bu zaten.devletin artık dur demesi lazım.

Misafir Avatar
Ayten Tav 3 ay önce

Ayıp ayıp edep adap yok mu sizlerde Kız Meslek Liseleri bu ülkenin en seçkin en mükemmmel okullarındandır ınsan yetiştirir sizin anneninizin de bu okullara yolu uğramış olsaydı siz bu gün bu sözleri sarfedecek cehalette olmazdınız

Misafir Avatar
Kral 3 ay önce

Ali Rıza Tığ böyle yazmak zorunda yoksa akarları keslieceğini çok iyi biliyor onun İÇİN yöneticileri eleştiremez asla

Misafir Avatar
Gürsu Soydaş 3 ay önce

Senin evin genel ev şerefsiz... okulumuza dil uzatma.... Nice degerli son derece saygın ögretmenlerimiz kimisi rahmetli oldu. Aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizin mekanları cennet olsun.. Tüm mezun olan ve aramızdan ayrılan arkadaşlarimızinda mekanları cennet olsun.... diyinki kızmeslegin yeri çok değerli göz koyduk yıkalım başka proje yapalım aç karnimız aç gözümüz doysun. Doğruyu soylemeye cesaretiniz yok ama dil uzatmaya yalan dolan laf atmaya cesaretiniz var. Yazıklar olsun......

Misafir Avatar
Hacı vavcav 3 ay önce

Dikkat edin troldur. Seçim dönemlerinde para alan reklamcı gazeteciler kimlerki

Misafir Avatar
... 4 ay önce

ne güzel haber yapmışsın tebrikler halkın sesi bu herkesi rezil ediordu sende onu etmişsin helal olsun valla

Misafir Avatar
Halkın SEsi Okuru 4 ay önce

Furya caanım hükümet konağımızın ranta teslim edilmesiyle başladı Özal döneminde.Konağımız Ankara Sıhhiyede sağlık bakanlığının bir eşiydi.Acımadılar .Atatürk Havaalanının pistlerinin rant furyasına teslim edilmesine kadar devam etti Türkiye'de sağlam binaların yıkılması rant için.
Derme çatma genelev binalarıyla muhteşem kız meslek lisemizin karşılaştırılmasını ''akıl tutulması'' olarak kabul ediyoruz.Meslek lisemiz ''yıkım için'' hiçbir binayla karşılaştırılamayacak mimari eserdirZonguldak halkı:Kız meslek lisemizin yıkılmasını istemiyorsanız bimere valiliğe e-devlete hiçbirini yapamıyorsanız ''Halkın Sesi'' gazetesine fikirlerinizi belirtin.

Misafir Avatar
hasan 4 ay önce

nasrettetin hocaya somuşlar hocam tuvalatte skaız iğnenir mi hoca cevap verir ciğnenir ama gören .üiçerde bir şey yediğinizi sanır. bu arkadaşda bir şeyler yemiş..!

banner228

3 saat sonra kayalıklarda bulundu

Haberi Oku