ZONGULDAK:
BU NASIL KAFA?
TTK Limanına RORO seferleriyle gelen TIR’lara akaryakıt verecek olan Petrol Ofisi istasyonu için çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Zonguldak Belediyesine takıldı

BU NASIL KAFA?

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından işletilen Zonguldak Limanına petrol ofisi istasyonu kurulması için çıkartılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Zonguldak Belediyesine takıldı. TTK’ya ait limana yurtdışından gelen Roro seferleri aracılığıyla ihraç malı taşıyan TIR’lara motorin tesliminde özel tüketim vergisi ve katma değer vergisi istisnasının uygulanmasını öngören  kararname, Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu’nun imzasıyla onaylanarak Resmi Gazetede yayımlandı.  Aralarında Zonguldak Limanının da bulunduğu sınır kapılarının tamamında sorun yaşanmazken, Zonguldak Belediyesi imar tadilatı yapılmadan akaryakıt istasyonu açılanmayacağı gerekçesiyle  ÖTV ve KDV’siz pompa istasyonu istasyonuna ruhsat vermedi.

CENK DENİZCİLİK ÇEKİLİYOR!

Öte yandan Zonguldak Limanına Roro seferi yapan Cenk Denizcilik firması ÖTV ve KDV indirimi uygulanacak olan pompa istasyonuna ruhsat verilmediği taktirde Zonguldak’dan çekilmeye hazırlanıyor. Zonguldak’a sefer yapan nakliye firmalarının indirimli mazot alamadıkları için başka limanları tercih ettiği, bu nedenle Cenk Denizcilik A.Ş.’nin son bir yılda 1 milyon lira zarar ettiği öğrenildi. Karasu, Ereğli ve Eren Limanlarında indirimli mazot istasyonu bulunmasına rağmen Zonguldak Limanı’nda olmayışı ilimize hat koymak isteyen Roro firmalarını da başka limanlara yönlendiriyor. 

CUMA GÜNÜ ZONGULDAK’A GELİYORLAR

Zonguldak esnafı ve TTK açışından milyonlarca maddi kayıp anlamına gelen karardan Zonguldak Belediyesi geri adım atmazsa Cenk Denizcilik halen sefer yapan 2 gemisini Zonguldak Limanı’ndan çekecek. Cenk Denizcilik A.Ş’nin sahibi Yiğit Yener ve firma yetkililerinin Cuma günü Zonguldak’a gelerek Belediye Başkanı Selim Alan’la son kez görüşeceği, buna göre bir karar vereceği öğrenildi. Zonguldak Belediyesi indirimli mazot istasyonuna ruhsat verirse, Petrol Ofisi tarafından kurulacak istasyonu Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası işletecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ukraine 10 ay önce

ro ro zaten bi̇tti̇ hepten katin bari̇ cami̇ yeri̇de yanliş kala kala bi̇r cenk kaldi yaziklar olsun beledi̇ye i̇şi̇ni̇z hep yikmak şunu yaptik di̇yemedi̇ni̇z senden bi̇r şey olmaz seli̇m yalan

Misafir Avatar
Cevdet yener 10 ay önce

Bu başkandan da bi bok olmaz

Misafir Avatar
RAika Barın 10 ay önce

Şehrimizi ölü hale getirecekler...

Misafir Avatar
zonguldaklı 10 ay önce

ama o istasyon demir lere verilcek haberin olsun sayın özdemir!!!

Misafir Avatar
Ferah 10 ay önce

Halka gömsünler mazotu benzini vergileri gemilere indirimli mazot tarifesi ohhh ne ala memlekete hayırlı olsun yeni vergiler zamlar.

banner228

Devrek’te Görkemli Düğün

Haberi Oku