FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
Bu ne perhiz!

 Milli Eğitim Bakanlığı, “FETÖ” bağlantısı yüzünden binlerce öğretmeni meslekten ihraç ederken, Zonguldak MEB’de FETÖ bağlantısı tartışılan isimler üst düzey kadrolarda görev alıyor

BU NE PERHİZ..!
Türkiye, yaklaşan 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesinde iktidarın içine düştüğü FETÖ çıkmazını tartışıyor. Ülke genelinde onbinlerce kişi FETÖ bağlantısı nedeniyle cezaevlerine girip mesleğinden ihraç edilirken, AKP içerisinden tek bir milletvekili ya da parti yöneticisinin yargılanmayışı FETÖ ile mücadeleye gölge düşürüyordu. Bu çerçevede Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı’nın üst düzey görevlere FETÖ ile adı anılan, adli ve idari soruşturması devam eden isimleri getirmesi şaşkınlık yaratıyor. 
Aynı Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, tartışmalı isimleri kritik noktalarda tutarken, Eğitim-Sen eski İl Sekreteri  İsmet Akyol ve Eğitim Sen Çaycuma eski temsilcisi Gökhan Taner Günsan ise tam 3 yıldır FETÖ soruşturması kapsamında öğretmenlik mesleğinden açığa alınarak öğrencilerinden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 3 yıldır tek kuruş maaş alamadan yaşamlarını idame ettirmeye çalışan Akyol ve Günsan, yaşamlarını cemaatlere ve tarikatlara karşı verdikleri mücadele ile tanınıyor. Devletin kendilerine tek bir açıklama bile yapmadığı iki Eğitim Sen’li öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcıları FETÖ davası kapsamında soruşturma açılmasına gerek olmadığı yönünde karar almıştı. 
SARIKAYA’NIN ADLİ SORUŞTURMASI SÜRÜYOR 
FETÖ terör örgütüyle ismi anılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya hakkında FETÖ iltisakı şüphesiyle açılan soruşturması devam ediyor. Sarıkaya hakkında bir dönem yurt dışı yasağı getirilmişti. Be şimdi o isim, Valilik himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen önemli projelerin başındaki sorumlu kişi.
20 GÜN NEZATE YATTI
Esli okul müdürü Ömer Altunbaş ise FETÖ bağlantısı yüzünden en çok tartışılan isim. FETÖ soruşturması kapsamında 20 gün nezarette sorguda tutulan Altunbaş hakkında hem idari hem adli soruşturma devam ediyor. Müfettiş incelemesi sonunda meslekten ihracı istenen Altunbaş, 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından akıl ve zeka oyunları projesinde eğitici eğitmen olarak görevlendirildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ali Keskin 3 ay önce

Bu işin (fetö’nün) siyasi ayağı ortaya çıkmadan bu iş çözülmez.

Misafir Avatar
İBRAHİM ERTÜRK 3 ay önce

Cezaevi nde yatan fetö imamlarıyla arkadaş olanların facede arkadaşlarına baktım şaşırmadım. Sendika başkanı fetö imamıyla arkadaş olunca aklıma hep şu söz gelir İMAM OSURURSA CEMAAT SIÇAR...

Misafir Avatar
Abuzer 3 ay önce

basına yansıyanlara bakılırsa ildekiler fetöcüleri tokatkayacaklarına fetöyle mücadele edenleri tokatlamaya çalışıyorlar.geçenlerde haber yaptığınız imam hatip ortaokulu müdürünü görevden almaya çalışacaklarına bunları görevden aldırsalarya.

Misafir Avatar
AHMET MEHMET 3 ay önce

yetki̇li̇ ki̇şi̇lere bi̇ldi̇ri̇n herşeyi̇ murat kapıcıdan bilmeyin. yeter ya üçler sarıkaya 6 aydır görevde tabi projelerde başarılı oldu ya karalayın hemen. suçluysa görevden uzaklastırılır buna siz mi karar vereceksiniz. müdür yardımcısı olamaz diye bir karar mı var. herseyi biliyorsunuz devlet memuruna hakaretten haberiniz yok.

Misafir Avatar
İsmail GÜNERİ 3 ay önce

Sayın editör biraz daha irdeleyin bakın neler çıkacak .Şube müdürleri özelllikle şef ve memurlar. Tarikatçı cemaatçi mehterci ne ararsanız var.Ama şimdi hepsi şimdi Reis ci olmuş. Yerseniz.

banner228

Ereğli’de Caz Rüzgarı

Haberi Oku