Bu şehrin valisi Akın Kavi mi?

ZONGULDAK 18.06.2017, 15:16 18.06.2017, 15:20
11747
Bu şehrin valisi Akın Kavi mi?
 Site Dolmuş Durağında isyan

Bu şehrin valisi Akın Kavi mi?

Bugün yapılan LYS sınavında güzergâh haricine çıkarak sınav yapılan okulların kapısında bekleyerek yolcu alan Zonguldak Belediyesi Halk Otobüslerine dolmuşçulardan tepki geldi. Halk otobüsleri şoförleri ve dolmuş şoförleri arasında çıkan tartışma sonucu şikâyetçi olmak üzere karakola giden dolmuşçular polisten ‘Biz böyle bir konuya bakmıyoruz. Sorunu kendi aranızda çözün’ cevabını aldılar. Bunun üzerine Dolmuş durağında buluşan şoförler ve dolmuş sahipleri konuyu Şoförler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar’a gittiler. Halkın Sesi’ne dolmuş şoförleri adına konuşan Tacettin Turan, sorunun her geçen gün çözümsüzlüğe doğru gittiğini belirterek, ‘Zonguldak Belediyesi Halk Otobüsleri özellikle son dönemde bütün kuraları ihlal ediyor. Güzergâh haricinde yolcu alıyor. Minibüs şoförleriyle adeta yarışarak yolcu çalmaya uğraşıyor. Son olarak halk otobüslerinde yaptığı indirim tamamıyla halkın gözünü boyamak için yapılmış bir uygulamadır. Şöyle ki halk otobüsü işletmecisi sahibi Akın Kavi Durak Başkanımızı arayarak dolmuş ücretlerine zam yapmamızı istemiş, bu sayede kendisinin de zamlı tarifeye geçebileceğini söylemiştir. Ancak bu teklifini kabul etmediğimiz için halk otobüsü fiyatlarını aşağı çekerek dolmuşçu esnafını zora sokmaya çalışmaktadır. Bundan sonra kimsenin canının yanmaması için önce Belediye Başkanımızla gerekirse valimizle son kez görüşeceğiz. Eğer birileri yasalara ve kuralara uymuyorsa sorun derebeyliğiyle çözülecektir. Zonguldak’ta halk otobüsleri korsan taksi gibi çalışıyor. Belediye Başkanımız seyrediyor. Esasında işin özü halk otobüsleri ve dolmuşçuları karşı karşıya getiriyorlar. İlaha ki bizi birbirimize mi kırdıracaklar. Daha öncede defalarca benzer şeyler oldu. Korkarım ki böyle giderse kan akacak. Benzer bir olayda halk otobüslerinde çalışan bir kişi, dolmuşçu arkadaşımızı bıçaklamıştı. Ereğli’de çıkan olaylarda hayatını kaybetti. Ondan sonra bütün sorun çözüldü. Sorunun çözülmesi için ilaha birinin ölmesi mi gerekiyor. Bugün yapılan sınavlarda Çelikel, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi’nin önüne çekilen Halk Otobüsleri tarifeyi de hiçe sayarak hak gaspı yapmıştır. Yasaların işlemediği yerde zorbalık olur. Bugün geldiğimiz nokta son noktadır. Bu şehrin Valisi, Belediye Başkanı Akın Kavi mi değil mi bunun cevabını yaşayarak göreceğiz.’ dedi 

Yorumlar (5)
Esnaf 4 yıl önce
Zonguldak beledıye başkanı muharrem akdemir.muharrem ayındamı dogmuşki bu kadar rahat gözlerini kapata biliyor ki
yazıcı 4 yıl önce
bu şehir gerçekten sahipsiz.bu başkan ne yapıyor Allah aşkına
duyarli vatandas 4 yıl önce
Arkadasim arada bir aynaya da bakin. Arabalariniz bakimsiz. Musteriye sayginiz yok denilecek seviyede giyim kusamlariniz la uslubsuz konusmalarinizla sayginiz sifira yakin. Tabi ki hepinizi kastedmiyorum ama genel olarak belediyenin duraklara ve otobuslere bi denetleme getirmesi sart. Lakin en onemli seyi tasiyorsunuz insan canini.
Zonguldaklı 4 yıl önce
Adam fiyatlarda indirim yapıyor demek ki para kazanıyor. 5 kmli yola 2 tl alıyorsunuz birde ücretleri beğenmiyorsunuz.. Başka şehirlerde adamlar ilçeden ilçeye 2 liraya gidiyor. Istediğiniz olmayınca ona şikayet buna şikayet. Indırim olması gerekir. Bu şehrin valisi başkanları uyumasın..
Erhan 4 yıl önce
sizde çekseydiniz fen lisesinin önüne doldursaydınız yolcu
22
kapalı