ZONGULDAK:
'Bu sepet bize göre değil”
Emekli maaşlarında yapılan düzenleme hakkında açıklamada bulunan Türkiye Emekliler Derneği Çaycuma Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, ““Enflasyon sepeti bizim yaşantımızdan çok uzak. Emeklinin yaşam standardını yansıtan yeni bir sepeti birlikte oluşturup, hesaplamaları ona göre yapalım.” Dedi. 
“ADİL OLMAYAN SONUÇLAR DOĞURUYOR”
Yeni yıl itibariyle emekli maaşlarında uygulanan artışların emeklilerin yaşam standartlarına göre olmadığını belirten Eyidoğan, "2017 yılı birinci altı ayında uygulanacak artışlar yaşam mücadelesi altında giderek ezilen emekli topluluğumuzun beklentilerinden yine uzak kaldı. TÜİK’in enflasyon hesabının bizim mutfağımızı yansıtmadığı gerçeğiyle yine karşı karşıyayız. İşte bu yüzden emeklilerin yaşam standardına uyacak yeni bir tüketim kalıbı oluşturularak, hesaplamaların buna göre yapılmasını istiyoruz. Hayatımızda hiç yeri olmayan tüketim kalemleriyle yapılan enflasyon hesaplamaları bizim için adil olmayan sonuçları doğuruyor. Bu da bizim gelirlerimizi olumsuz etkiliyor. Bu konuda yetkililerimizden çözüm üretmelerini bekliyoruz.

Diğer taraftan; 2000 öncesi emeklilerimiz için bir çalışma yapıldı ve İntibak hayata geçti. Bu konuda emeği geçenlere minnettarız. Ancak, 2000 sonrası emeklilerimiz için de intibak yapılması, kaçınılmaz bir gereklilik olmuştur. Parlamentomuzdan öncelikli beklentimiz, aylıklar arasındaki adaletsizliği ortadan kaldıracak kalıcı bir intibak düzenlemesinin bir an önce TBMM gündemine taşınması ve yasalaştırılmasıdır.
Emekliler arasındaki farklılıkların acilen giderilmesi gerekmektedir. Norm ve Standart Birliği’ne ihtiyaç vardır. Aynı kurumdan aylık alanların bile 2000 öncesi, 2000 sonrası gibi ayrımcılığa tabi tutulması sonucu yaşanan ve neredeyse yüzde 100’lük kayıplara varan haksızlıklar giderilmelidir.” Şeklinde konuştu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Zehirlendiler

Haberi Oku