ZONGULDAK:
BURAK EROL KAMU KURUMLARINDA


Saadet Partisi Zonguldak 1’nci sıra Milletvekili Adayı Burak Erol, Zonguldak’ta kamu kurumlarına çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Vali Ahmet Çınar’ı makamında eden Bural Erol, bir süre sohbet ederek projelerinden bahsetti. Vali Yardımcıları ve Valililik personeli de tek tek ziyaret eden Erol,  çalışmalarında başarılar diledi. Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün ve personeline de ziyaret gerçekleştiren Erol gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulundu. Kamu kurumlarında sıcak bir şekilde karşılanan  Erol’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden personel, kendisine  seçimlerde başarılar diledi. Ziyaretlerde üreten ve hakça bölüşen bir ekonomik sistem kuracaklarını belirten Erol; “Mevcut ekonominin adı rant ekonomisidir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınmaktadır. Özelleştirme adı altında, milletin tasarrufları ile oluşturulmuş milli kuruluşlar bir şekilde yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmış ve hâlâ satılmaktadır. Bunun neticesinde ülke ekonomisinin bel kemiği durumundaki tesisler, güvenlik ve savunmamızla ilgili sektörler dâhil tüm birikimlerimiz milletimizin elinden çıkarılmış durumdadır. Saadet iktidarında üreten ve hakça bölüşen adil bir ekonomik sistemi el birliği ile inşa edeceğiz”dedi.


VERGİDE ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ


 ‘İktidarın yaptığı sorumsuz harcamalar ve akılsız yatırımlar neticesinde devletin gelirleri giderlerini karşılayamamaktadır’diyen Erol ; “Bunun sonucunda da fatura vatandaşa kesilmektedir. Büyük çoğunluğu dar gelirli vatandaş ve çalışan kesimden alınan vergilerin çeşidi 50’yi bulmuş, oranları %160’a kadar çıkmıştır. Bu vergiler yüzünden zengin ile fakir arasındaki adaletsizlik daha da derinleşmiştir. Nihayetinde vergiler vatandaş için bir ödev olmaktan çıkmış adeta zulüm haline gelmiştir. 2018 yılında aylık 2.700 lira maaş alan en düşük kamu çalışanı ortalama % 20 oranında vergi öderken Süper Lig’de yıllık 24 Milyon lira ücret alan bir futbolcu sabit % 15 oranında vergi ödeyecektir. Bu oran İngiltere’de % 45, Fransa’da % 50, İspanya’da % 52’dir.
Çiftçimiz traktörüne alacağı mazota litre başına 1 lira 80 kuruş ÖTV ödemesi gerekirken yat sahibi ÖTV ödemeden mazot alabilmektedir. Geldiğimiz noktada parayı Lidyalılar, vergiyi Sümerler, verginin vergisini ise ülke olarak biz bulmuş durumdayız. Artık neredeyse soluduğumuz havadan dahi vergi alınacaktır. Saadet iktidarında ilk işimiz vergi yükünü hafifletmek ve vergide adaleti sağlamak olacaktır.

     
ASGARİ ÜCRETLİDEN VERGİ ALINMAYACAK


 Saadet iktidarında çarpık ve adil olmayan vergi sisteminde köklü reformlar gerçekleştirilecektir. Asgari ücret yoksulluk sınırının üzerinde olacak ve asgari ücret vergiden muaf tutulacaktır. Asgari ücret her yıl reel olarak %7-10 civarında artırılacaktır. Hedef yoksulluk sınırını yakalamak olacaktır. Akaryakıttan alınan yüksek vergi oranları azaltılacaktır”diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
karacan 10 ay önce

şu oturuşa bak.sanki vali o.insan biraz makama saygılı olur

banner236


Haberi Oku